Zamknij

Norbert Maliszewski nowym "mózgiem PiS". Został szefem ważnej rządowej jednostki

12.12.2019 17:41
Norbert Maliszewski
fot. Norbert Maliszewski (z lewej)/Jarosław Wojtalewicz/East News

Centrum Analiz Strategicznych ma nowego szefa, prof. Norbert Maliszewski będzie odpowiedzialny za kompleksowe wsparcie w realizacji strategii określonej w expose premiera Mateusza Morawieckiego - poinformował w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk. Zastąpił na tym stanowisku prof. Waldemara Parucha.

"Centrum Analiz Strategicznych ma nowego Szefa. Prof. Norbert Maliszewski będzie odpowiedzialny za kompleksowe wsparcie w realizacji strategii określonej w exposé. Przed nami wiele wspólnych wyzwań" - napisał Michał Dworczyk w czwartek na Twitterze.

Centrum Analiz Strategicznych jest organem pomocniczym Prezesa Rady Ministrów do opracowywania projektów strategii polityk publicznych, a także opiniowania projektów zgłaszanych do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Powstało w kwietniu 2018 roku i od wtedy aż do teraz kierował nim politolog z UMCS prof. Waldemar Paruch. 

Norbert Maliszewski nowym "mózgiem PiS"

Dr hab Norbert Maliszewski to psycholog społeczny, publicysta i wykładowca akademicki na warszawskich uczelniach na UW, UKSW i SWPS. Jest także komentatorem politycznym, często zapraszanym do do programów publicystycznych np. w Polsat News czy TVP Info. W ostatnich latach uznawany za eksperta raczej sprzyjającego partii rządzącej, choć on sam odżegnywał się od jednoznacznych związków z PiS. 

RadioZET.pl/PAP