Zamknij

Rząd zmieni obostrzenia. "Minister zdrowia ogłosi nowe podejście do restrykcji"

23.02.2021 12:10
Niedzielski, Andrusiewicz
fot. Mateusz Grochocki/East News

Nowe podejście do obostrzeń zostanie ogłoszone jutro. Minister Adam Niedzielski ogłosi je w ramach rozporządzenia epidemicznego - poinformował Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministerstwa zdrowia na briefingu prasowym. Decyzja szefa resortu ma dotyczyć m.in. zmian przy wjeździe do Polski z Czech i Słowacji oraz zakazu zakrywania ust i nosa przyłbicami i kominami.

  • We wtorek minister zdrowia zapewne będzie ogłaszał nowe podejście do obostrzeń ramach rozporządzenia epidemicznego – zapowiedział Wojciech Andrusiewicz na briefingu prasowym
  • W kwestii przyłbic i kominów: będzie kategoryczny zakaz używania tych rzeczy do zasłaniania ust i nosa – zdradził rzecznik ministerstwa zdrowia
  • Konferencja premiera i ministra zdrowia odbędzie się 24 lutego. Na stronie RadioZET.pl będziemy relacjonowali ją na żywo

Nowe podejście do obostrzeń w ramach rozporządzenia epidemicznego zapewne zostanie ogłoszone jutro – poinformował na briefingu prasowowym Wojciech Andrusiewicz. Rzecznik ministerstwa zdrowia zdradził, że nowe restrykcje mogą dotyczyć m.in. sposobu zakrywania nosa i ust.

- W zakresie przyłbic, szalików i kominów, tutaj nie będzie podejścia miękkiego, tylko dość kategoryczny zakaz używania tego typu rzeczy z jednoczesną rekomendacją, czego powinniśmy używać – podkreślił.

Ministerstwo zdrowia: przekraczanie granic z negatywnym wynikiem testu lub zaświadczeniem o szczepieniu

Zmienić ma się także procedura zezwalania na wjazd do Polski z Czech i Słowacji. -Na przejściach granicznych szczepienia weryfikowane będą odpowiednim zaświadczeniem; każdy kraj wydaje takie zaświadczenie osobie zaszczepionej na koronawirusa - powiedział rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Pytany na konferencji prasowej o sposoby weryfikacji posiadanego szczepienia Andrusiewicz zauważył, że każdy kraj daje zaświadczenie o tym, że dana osoba przeszła szczepienie. -W Polsce można je uzyskać w ramach aplikacji (mobilnej), ale może to być też wydruk. Nie mówimy tutaj o przywracaniu kontroli na przejściu granicznym, tylko, jeżeli będzie punkt kontrolny za przejściem, to musimy okazać takie zaświadczenie, żeby nie trafić na kwarantannę- poinformował.

Konferencja premiera i ministra zdrowia. Morawiecki: zostaną ogłoszone nowe obostrzenia

Konferencja premiera i ministra zdrowia odbędzie się w środę 24 lutego. Mateusz Morawiecki już zapowiedział, że w trakcie spotkania z dziennikarzami zostaną ogłoszone nowe obostrzenia.

RadioZET.pl/300Polityka/PAP/Twitter