Zamknij

Strajki na ulicach, a rząd się rozrasta. Andrzej Gut-Mostowy z teką wiceministra

19.11.2020 20:52
Andrzej Gut-Mostowy nowym wiceministrem
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Premier Mateusz Morawiecki powołał Andrzeja Guta-Mostowego na wiceministra rozwoju, pracy i technologii, a do tego na Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki. Nominację wręczył szef resortu i wicepremier, Jarosław Gowin. Tymczasem na ulicach trwają wzmożone protesty, a kraj ogarnięty jest kryzysem światopoglądowym i epidemicznym.

Rząd powiększył swój skład o nowego wiceministra. Po rekonstrukcji z jesieni tego roku, do resortu pracy i technologii dołączył Andrzej Gut-Mostowy, który od 3 stycznia 2020 r. pełnił funkcję Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju kierowanym przez Jadwigę Emilewicz.

- 19 listopada 2020 r. premier Mateusz Morawiecki powołał Andrzeja Guta-Mostowego na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki – przekazał MRPiT.

Rząd z nowym wiceministrem. To współtwórca bonu turystycznego i tarcz antykryzysowych

Nominację ministerialną wręczył na jego ręce wicepremier Jarosław Gowin, szef resortu. Gut-Mostowy jest uznawany za współtwórcę Polskiego Bonu Turystycznego, a także rozwiązań zawieranych w tarczy antykryzysowej i tarczy turystycznej. 

Zobacz także

Decyzja o poszerzeniu składu rządu zapadła w dniu obrad Sejmu i kolejnej fali protestów przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego.

RadioZET.pl/PAP