Nowy rząd zostanie utworzony „bardzo szybko”. A co z Morawieckim?

22.10.2019 14:42
Morawiecki
fot. Jakub Kaminski/East News

– Rząd będzie utworzony bardzo szybko. Podejrzewam, że komunikat będzie jeszcze w tym tygodniu – powiedziała we wtorek w TVN24 minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Dodała, że to, kto będzie premierem, jest jasne – to Mateusz Morawiecki.

Jadwiga Emilewicz, zapytana, czy jako minister przedsiębiorczości i technologii zostanie w nowym rządzie i czy partia Porozumienie walczy o rozszerzenie jej kompetencji, odpowiedziała: „Zobaczymy, jak będzie wyglądał nowy rząd”. Dodała, że na pewno będzie ministerstwo odpowiedzialne za gospodarkę.

Podkreśliła przy tym, że rząd będzie utworzony bardzo szybko. „Trwają rozmowy koalicyjne. Jesteśmy zdeterminowani do tego, by porozumienie koalicyjne zostało zawarte jak najszybciej. [...] Rozmawiają liderzy partii, podejrzewam, że będzie komunikat jeszcze w tym tygodniu” – powiedziała.

Na uwagę dziennikarza, że Solidarna Polska chce dyskusji na temat kandydata na premiera, odparła, że dyskusja na temat premiera została jasno rozstrzygnięta. „Tym kandydatem wskazanym zresztą przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest Mateusz Morawiecki. Nie ma powodów, aby w sytuacji, gdy mamy zerodeficytowy budżet, super wzrost gospodarczy, bardzo dobrą sytuację międzynarodową, zmieniać konia w trakcie biegu. Akurat ten koń ciągnie ten wóz w bardzo dobrą stronę” – oceniła.

Zobacz także

Zmiany w rządzie „nie będą duże”

O nowym rządzie mówił we wtorek również szef MON Mariusz Błaszczak. Według niego zmiany w rządzie nie będą duże.
Pytany w radiowej „Jedynce”, czy ma już oficjalną informację, że pozostanie szefem MON w przyszłym rządzie, Błaszczak odpowiedział, że  „wszystko wskazuje, że będzie kontynuował swoją misję w Ministerstwie Obrony Narodowej”. „Z czego bardzo się cieszę” – podkreślił, dodając, że przez prawie dwa lata stworzył „bardzo silne fundamenty do modernizacji Wojska Polskiego”.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP