Zamknij

Nowy sondaż: połowa Polaków negatywnie o działaniach PiS w sądownictwie

31.01.2020 18:10
29%
21%
22%
15%
13%
Zdecydowanie źle
Raczej źle
Raczej dobrze
Zdecydowanie dobrze
Nie wiem/trudno powiedzieć
Zdecydowanie źle
29%
Raczej źle
21%
Raczej dobrze
22%
Zdecydowanie dobrze
15%
Nie wiem/trudno powiedzieć
13%

Połowa Polaków ma negatywne zdanie na temat działań PiS w wymiarze sprawiedliwości, z czego aż niemal jedna trzecia uważa je za "zdecydowanie złe" - wynika z najnowszego sondażu dla "Faktów" TVN. 

"Jak ocenia Pan/Pani działania PiS w wymiarze sprawiedliwości?" - tak brzmiało pytanie, które przedstawiciele pracowni Kantar zadali ankietowanym. Wyniki tego sondażu, opublikowanego w piątek przez TVN24, nie zadowolą Jarosława Kaczyńskiego i jego współpracowników. 

Zobacz także

Z sondażu wynika bowiem, że aż połowa Polaków nie popiera działań partii rządzącej. Różnica polega jedynie na tym, że "zdecydowanie źle" ocenia je 29 proc. respondentów, a "raczej źle" 21 proc.

Zobacz także

Jeśli chodzi o tych, którym podoba się polityka ws. sądownictwa autorstwa Prawa i Sprawiedliwości, to 22 proc. wybrało opcję "raczej dobrze", a 15 proc. "raczej źle". "Nie wiem/trudno powiedzieć" odpowiedziało 13 proc. badanych.

Zobacz także

Jak podaje tvn24,pl, "sondaż telefoniczny dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar w dniach 29-30 stycznia 2020 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie osób pełnoletnich. W badaniu opinii wzięło udział tysiąc osób".

RadioZET.pl/tvn24.pl