Zamknij

Sondaż: Duda łeb w łeb z Kidawą w II turze. Opozycja już świętuje: „Coraz bliżej. DudaExit”

19.01.2020 19:24
50,09%
49,91%
Andrzej Duda
Andrzej Duda
Małgorzata  Kidawa-Błońska
Małgorzata Kidawa-Błońska
Andrzej Duda
Andrzej Duda
50,09%
Małgorzata  Kidawa-Błońska
Małgorzata Kidawa-Błońska
49,91%

Andrzej Duda nie może być pewny zwycięstwa w II turze wyborów prezydenckich - wynika z sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych dla programu "Newsroom" Wirtualnej Polski. Prezydent RP idzie niemalże łeb w łeb z Małgorzatą Kidawą-Błońską. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Z sondażu wynika, że gdyby dzisiaj odbyły się wybory prezydenckie, w pierwszej turze Andrzej Duda zdobyłby 43,73 procent głosów. Do drugiej tury weszłaby także kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska z poparciem 26,61 procent. 

Na dalszych pozycjach znaleźli się Szymon Hołownia z poparciem 9,56 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), na którego zagłosowałoby 7,77 proc. badanych. W wyścigu o fotel głowy państwa piąte miejsce zająłby Robert Biedroń (Lewica) z poparciem 7,26 proc., zaś na Krzysztofa Bosaka (Konfederacja) zagłosowałoby 5,97 proc. wyborców.

Wybory prezydenckie 2020 - II tura. Duda idzie łeb w łeb z Kidawą-Błońską

Według sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych dla programu "Newsroom" Wirtualnej Polski drugą turę wyborów wygrałby urzędujący prezydent, zdobywając 50,09 proc. głosów, zaś Kidawa-Błońska może liczyć na poparcie 49,91 proc. wyborców.

Wyniki najnowszego sondażu Wirtualnej Polski skomentowali politycy Koalicji Obywatelskiej. 

''Coraz bliżej. DudaExit. Kto za?'' - napisał na Twitterze Cezary Tomczyk. 

''Wszystkie ręce na pokład! Wiele Polek i Polaków chce nowej jakości i zmiany w Pałacu Prezydenckim'' - czytamy na profilu Platformy Obywatelskiej. 

Zobacz także

Dane zawarte w raporcie pochodzą z badania "Badanie opinii i poglądów politycznych Polaków", które zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Spraw Publicznych w dniach 14-16.01.2020 r. metodą cati. Przebadano reprezentatywną próbę n=1001 pełnoletnich mieszkańców Polski. Próba została dobrana w sposób kwotowo-losowy w oparciu o kryteria: płeć, wiek, wielkość miejscowości i województwo (dane według GUS).

RadioZET.pl