Zamknij
36%
31%
9,1%
6,7%
5%
PiS
Koalicja Obywatelska
Lewica
Konfederacja
Koalicja Polska
PiS
36%
Koalicja Obywatelska
31%
Lewica
9,1%
Konfederacja
6,7%
Koalicja Polska
5%

Nowy sondaż partyjny IBRIS dla Wirtualnej Polski to poważne ostrzeżenie dla partii Jarosława Kaczyńskiego. Koalicja Obywatelska zwiększa poparcia i jest coraz bliżej PiS. 

Sondaż partyjny IBRIS dla Wirtualnej Polski to kolejne badanie, w którym zmniejsza się różnica między Prawem i Sprawiedliwością a Koalicją Obywatelską. Na PiS chce głosować 36 proc. badanych. W badaniu sprzed dwóch tygodni partia Kaczyńskiego mogła liczyć na 39,2 proc głosów - zauważa ''WP''.

Z kolei Koalicja Obywatelska zyskała 4,5 pkt. proc. i popiera ją obecnie 31 proc. badanych. Poparcie dla  Lewicy spadło o 0,7 pkt. proc - obecnie jest to 9 proc. W Sejmie znalazłoby się również miejsce dla posłów  Konfederacji - 6,7 proc. i Koalicji Polskiej - 5 proc. 

Nowy sondaż. Ruch Szymona Hołowni na podium 

Gdyby w wyborach parlamentarnych startowało również ugrupowanie Polska 2050 Szymona Hołowni. znalazłby się na wyborczym podium z wynikiem 11,7 proc. Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby wówczas  34,3 proc. badanych, czyli o 4,5 pkt. proc. mniej niż przed dwoma tygodniami. Koalicja Obywatelska zdobyłaby z kolei 27,1 proc. głosów (spadek o 1,5 pkt. proc.).

W Sejmie zasiedliby jeszcze przedstawiciele Konfederacji z wynikiem 6,1 proc. i Lewicy - 5,6 proc. Poza parlamentem znalazłaby się Koalicja Polska - 2,8 proc. poparcia.

Zobacz także

Sondaż IBRIS został przeprowadzony w dniach 6-7 sierpnia 2020 roku na reprezentatywnej próbie 1100 dorosłych Polaków. Badanie zrealizowano metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Wirtualna Polska