Zamknij

Nowy sondaż. PiS na czele. Spada poparcie dla ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni

21.06.2021 10:41
Jarosław Kaczyński
fot. Piotr Molecki/East News

PiS wygrałoby wybory parlamentarne zdobywając 34,2 proc. głosów - wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. Do Sejmu weszłyby też Polska 2050 Szymona Hołowni, Koalicja Obywatelska, Lewica, Konfederacja i PSL.

Prawo i Sprawiedliwość odniosłoby niekwestionowane zwycięstwo, gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę. Według sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski, na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 34,2 proc. respondentów. Oznacza to spadek o 0,6 pkt. proc. względem majowego badania.

Nowy sondaż. Spada poparcie dla ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni

Z sondażu wynika, że pozycję wicelidera niezmiennie utrzymuje Polska 2050. "Na ruch Szymona Hołowni swój głos chciałoby oddać 19 proc. ankietowanych. Taki wynik to jednak spadek o 3,1 pkt. proc." - czytamy.

Podium zamyka Koalicja Obywatelska, którą wskazało 14,7 proc. respondentów. Tym samym partia ta odnotowuje wzrost poparcia o 1,5 pkt. proc. w porównaniu do poprzedniego badania.

Na czwartym miejscu plasuje się Lewica, która mogłaby liczyć na wsparcie 10,4 proc. badanych, co oznacza wzrost o 1,3 pkt. proc. W Sejmie zobaczylibyśmy jeszcze polityków Konfederacji (7,1 proc.) oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego - Koalicji Polskiej (5,3 proc.). 9,3 proc. respondentów nie wie, na kogo oddałoby głos.

Sondaż przeprowadzono 19 czerwca metodą CATI (wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych) na próbie 1000 osób.

RadioZET.pl/Wp.pl/PAP