Zamknij
29%
24%
14,9%
6,9%
5,3%
3,3%
PiS
Koalicja Obywatelska
Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni
Lewica
Konfederacja
PSL-Kukiz'15
PiS
29%
Koalicja Obywatelska
24%
Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni
14,9%
Lewica
6,9%
Konfederacja
5,3%
PSL-Kukiz'15
3,3%

Prawo i Sprawiedliwość traci poparcie w kolejnym sondażu. Partia Jarosława Kaczyńskiego w najnowszym badaniu IBRIS dla Wirtualnej Polski wyprzedza Koalicję Obywatelską pięcioma punktami procentowymi. 

Z opublikowanego w niedzielę sondażu IBRIS dla Wirtualnej Polski wynika, że gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu, to wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wyjątkowo słabym wynikiem. Rządzącą partię poparłoby zaledwie 29 proc. Polaków. Warto przypomnieć, że w wyborach parlamentarnych w 2019 roku na PiS zagłosowało 43,59 proc. wyborców. 

Swój głos na Koalicję Obywatelską zadeklarowało 24 proc. respondentów. Na podium znalazłby się Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni, na którego chęć oddania głosu w wyborach wyraziło 14,9 proc. Polaków. Lewicę chciałoby poprzeć 6,9 proc. badanych. 5,3 proc. Polaków poparłoby Konfederację. Poza Sejmem znalazłaby się Koalicja Polska PSL-Kukiz'15. Chęć głosowania na to ugrupowanie wyraziło 3,3 proc. badanych. 

Sondaż Insytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRIS został przeprowadzony 30 października na próbie 1100 osób metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

PiS traci poparcie w sondażach

Prawo i Sprawiedliwość zanotowało również ogromny spadek poparcia w najnowszym sondażu CBOS. Na partię Jarosława Kaczyńskiego wraz z koalicjantami, Porozumieniem i Solidarną Polską, oddałoby głos 31 proc. badanych, co oznacza spadek o 9 pkt proc. w porównaniu do poprzedniego badania. Według autorów badania, wpływ na taką zmianę w poparciu dla PiS miały przede wszystkim "wydarzenia z trzeciej dekady października".

loader

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Wirtualna Polska