Zamknij

Nie żyje ojciec Bartosza Arłukowicza. Były minister przekazał smutną wiadomość

20.03.2020 17:22
Nie żyje ojciec Bartosza Arłukowicza. Były minister przekazał smutną wiadomość
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Nie żyje ojciec byłego ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, Zygmunt Arłukowicz. Bardzo smutną wiadomość zamieścił na Twitterze sam polityk, żegnając tatę we wzruszających słowach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Tragiczną wiadomość były minister zdrowia przekazał na Twitterze. W poruszającym wpisie podziękował medykom, którzy walczyli o życie rodzica.

"Serce pęka, ale muszę to napisać"

"Chylę czoła przed wszystkimi, którzy stoczyli ciężką, długą i heroiczną walkę o życie Taty. Odszedł. Serce pęka, ale muszę to napisać" – napisał polityk.

Zaapelował również o to, by - w dobie pandemii koronawirusa  - nie pojawiać się na uroczystości pogrzebowej.

Zobacz także

"Nie przychodźcie na pogrzeb. Zostańcie w domu. Otulcie moją Mamę ciepłym słowem. Spotkamy się wszyscy przy grobie Taty, jak minie zły czas" – podkreślił Bartosz Arłukowicz.

Zobacz także

Wsparcie byłemu ministrowi zdrowia okazali również inni politycy.

Zobacz także

"Najszczersze wyrazy współczucia, Bartku" – napisał Krzysztof Brejza (PO). "Wyrazy współczucia Bartku, dla Ciebie i Rodziny" – przekazała z kolei Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska).

"Bartku, wiem jak walczyłeś o jego zdrowie. Najgłębsze kondolencje. Trzymaj się" - tak z kolei skomentował tragiczną wiadomość Radosław Sikorski (PO), były minister obrony narodowej.

Bartosz Arłukowicz (Platforma Obywatelska) pełnił funkcję ministra zdrowia w latach 2011-2015. W latach 2007-2019 był posłem na Sejm RP, a od 2019 r. jest posłem do Parlamentu Europejskiego.

 

RadioZET..pl/Twitter