Zamknij

Onet: PO wchłonie Nowoczesną. Będzie to ogłoszone jako sukces i wielkie zjednoczenie

Redakcja
31.05.2019 15:49
Onet: PO wchłonie Nowoczesną. Będzie to ogłoszone jako sukces i wielkie zjednoczenie
fot. Wikimedia.org/Platforma Obywatelska RP

Platforma Obywatelska przymierza się do wchłonięcia Nowoczesnej. Onet, powołując się na źródła w partiach, pisze dziś o planach likwidacji .N przed jesiennymi wyborami do Sejmu i Senatu. Ponoć porozumienie osiągnęli już liderzy obu formacji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Onet pisze dziś o zbliżającej się rewolucji w Nowoczesnej. Partia utworzona przez Ryszarda Petru (dziś lider sejmowego koła Teraz!) jest już po jednym „tąpnięciu”. Zimą ubiegłego roku część posłów .N zasiliła szeregi nowego klubu PO-KO. Zdaniem Onetu liderzy PO i Nowoczesnej ustalą wkrótce szczegóły włączenia tej drugiej do głównej sił sejmowej opozycji. To oznacza, że Nowoczesna – i jako klub w Sejmie, i jako partia – przestaną istnieć.

Nowoczesna zejdzie do roli ubogiego krewnego, który jako członek rodziny, któremu trzeba pomóc, może być zapraszany na obiad do głównego stołu, ale może też dostać posiłek w kuchni

członek Nowoczesnej dla Onetu

Te porównanie jest wielce wymowne. Inna sprawa, czy wszyscy członkowie .N poprą zmiany kierownictwa partii. Według portalu do transferu posłów Nowoczesnej do PO-KO może dojść w najbliższym czasie, być może już w przyszłym tygodniu.

- Ma to się stać tak szybko, ponieważ Schetyna potrzebuje jakiegoś sukcesu po przegranych wyborach do Parlamentu Europejskiego. I tak ma to być ogłoszone – jako sukces i wielkie zjednoczenie – twierdzi kolejne źródło Onetu.

Zobacz także

Wizja likwidacji Nowoczesnej to również pytanie o nieuregulowane długi partii. Dziś wynoszą one ok. 1,5 miliona złotych. Głównym odpowiedzialnym finansowego krachu partii obciąża się dziś Michała Pihowicza, byłego skarbnika .N.

RadioZET.pl/Onet