Zamknij

Nieoficjalnie: szykują się zmiany we władzach PO. Znamy nazwiska

26.01.2020 21:32
Borys Budka
fot. PAP

Borys Budka ze zdecydowaną przewagą nad konkurentami wygrał wybory na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Pojawiły się już pierwsze, na razie nieoficjalne doniesienia, dotyczącego tego, kto ma zasiąść we władzach "nowej" PO. Są to znane miłośnikom polskiej polityki nazwiska. 

Zobacz także

W sobotę odbyły się wybory na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Zdecydowanie (ok. 80 proc poparcia) wygrał w nim były minister sprawiedliwości i obecny szef klubu PO Borys Budka. W wyścigu o fotel następcy Grzegorza Schetyny pokonał Tomasza Siemoniaka, Bogdana Zdrojewskiego i Bartłomieja Sienkiewicza. Wcześniej wycofali się Joanna Mucha oraz Bartosz Arłukowicz, którzy poparli Budkę.

Onet: Budka wybrał swoich współpracowników

Nowy szef największej partii opozycyjnej otrzymał więc silny mandat do tego, aby wprowadzić w jej władze i struktury nowe porządki. I bardzo prawdopodobne, że już wkrótce się tym zajmie. Jak nieoficjalnie dowiedział się bowiem Onet, znane są już nazwiska potencjalnych zastępców Budki oraz jego następcy na stanowisku szefa klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. 

Zobacz także

Według ustaleń Onetu, zastępców będzie dwoje: posłanka Agnieszka Pomaska i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Sekretarzem partii ma zostać Marcin Kierwiński, zaś Instytutem Obywatelskim (think tankiem PO) ma pokierować Joanna Mucha, czyli do pewnego momentu rywalka Budki w walce o schedę po Schetynie. Portal ustalił także, iż nowym szefem klubu parlamentarnego ma zostać Sławomir Nitras. 

RadioZET.pl/Onet.pl