Zamknij

Utrudniona opieka duszpasterska w szpitalu? Ordo Iuris: To łamanie konstytucji

12.08.2020 20:48
Szpitale a księża. Ordo Iuris chce zmian
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Skrajnie konserwatywny Instytut Ordo Iuris zwraca uwagę, że chorzy mają utrudniony dostęp do opieki duszpasterskiej w polskich szpitalach. – To naruszenie konstytucji – przekazała Katolicka Agencja Informacyjna. Zdaniem Porozumienia Chirurgów jest to sztucznie wymyślonych problem.

Ordo Iuris nie zwalnia tempa w forsowaniu zmian na tle światopoglądowym. Na agendzie Instytutu znalazły się też polskie szpitale. Nie chodzi jednak o aspekt leczenia ciała chorego, lecz właśnie duszy.

Zdaniem Ordo Iuris chorzy mają w szpitalach ograniczone prawo do opieki duszpasterskiej. - Problemem wielu polskich szpitali jest ograniczanie prawa pacjentów do korzystania z opieki duszpasterskiej. Utrudnienie to stanowi naruszenie art. 53 Konstytucji RP gwarantującego każdemu wolność sumienia i religii – podała komunikat Ordo Iuris KAI.

Ordo Iuris: Szpitale utrudniają chorym dostęp do księży

Komentarz jest sygnałem, że księża będą silniej umocowani w strukturach szpitali? Zdaniem Porozumienia Chirurgów, prawica szuka nowych problemów.

Zobacz także

Konflikt interesów polega na tym, że my chcemy leczyć ludzi, a wy myślicie tylko o zapewnieniu im ostatniej posługi. Robicie sztuczny problem, bo w każdym szpitalu zaraz po toalecie porannej pojawia się codziennie ksiądz z komunią, bez fartucha, w sutannie i bez maseczki

- ucina temat Porozumienie.

Zobacz także

RadioZET.pl/Twitter

C