Zamknij

Nacjonaliści Bąkiewicza wnieśli o wielką dotację od rządu. Mogą dostać blisko 4 mln zł

13.10.2021 07:33
Organizacja Bąkiewicza dostanie miliony zł dotacji
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Organizacja Roberta Bąkiewicza może otrzymać kolejne miliony złotych od polskiego rządu, tym razem na budowę Centrum Niepodległości – ustalił portal Wp.pl. Koszt inwestycji oszacowano na 4,5 miliona złotych, z czego ludzie Bąkiewicza wnieśli o 3,9 mln zł dotacji publicznej. Rządzący ocenili bardzo wysoko ten projekt (99 na 100 punktów), dając pozytywną opinię.

Nacjonaliści od Roberta Bąkiewicza są blisko uzyskania blisko 4 milionów złotych publicznej pomocy. Dzięki dotacji chcą zbudować w stolicy Centrum Niepodległości.

Jak ustalił serwis Wp.pl, przedsięwzięcie miałoby zostać w znacznej większości z Funduszu Patriotycznego – budżetu powołanego przez rząd. Komisja konkursowa pozytywnie zaopiniowała wniosek Bąkiewicza.

Nacjonaliści Bąkiewicza dostaną od rządu PiS kolejne miliony zł?

Robert Bąkiewicz we wniosku do rządowego Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej wskazał też plany rozwoju jego stowarzyszenia (Marsz Niepodległości). Wp.pl pisze m.in. o rozwoju kanałów mediów narodowych, "rozpoczęciu wydawania audiobooków o tematyce historycznej", czy "rozpoczęciu analizy informacji medialnych pod kątem ich zgodności z prawdą" - czytamy w Wp.pl.

To wystarczyło, by w konkursie dostać pozytywną opinię i zgarnąć niemal wszystkie punkty. Projekt Stowarzyszenia Roty Marszu Niepodległości znalazł się na pierwszym miejscu listy rezerwowej po dotację z Funduszu Patriotycznego, który nadzoruje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

RadioZET.pl