Zamknij

Oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS dużo zaoszczędził

18.12.2019 17:28
Oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS dużo zaoszczędził
fot. Jan Bielecki/East News

Na stronie Sejmu w środę opublikowane zostały majątkowe oświadczenia posłów. Na początku nowej kadencji złożył je m.in. lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Z dokumentu wynika, że poseł - w porównaniu z danymi z zeszłego roku - zaoszczędził pokaźną sumę środków. W oświadczeniu odnotował również swoje powiązanie ze spółką Srebrna. "Posiadałem jednorazowo pełnomocnictwo do reprezentowania Fundacji Instytut Lecha Kaczyńskiego oraz pozostałych wspólników w nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników Srebrna sp. z. o. o" - czytamy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W środę na stronie internetowej Sejmu opublikowano oświadczenia majątkowe posłów, które - zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora - muszą oni składać na początku kadencji.

Treść oświadczenia prezesa PiS

Wśród nich znalazło się również oświadczenie majątkowe prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Polityk złożył je 8 listopada.

Zobacz także

Z dokumentu dowiadujemy się między innymi, że prezes PiS ma 82 tysiące złotych oszczędności na koncie.

kaczynski1

źródło: sejm.gov

W punkcie IX., który dotyczy „innych dochodów, osiąganych z tytułu zatrudnienia lub innej działalności zarobkowej lub zajęć, z podaniem kwot uzyskiwanych z każdego tytułu” czytamy m.in., że – zgodnie z danymi na 3.,12.2018 r. – uposażenie posła wyniosło 110 898,20 zł zaś dieta parlamentarna – 30 062, 40 zł.

kaczynski2

źródło: sejm.gov

W rubryce "Emerytura ZUS" wpisano z kolei pobraną przez prezes PiS, łączną kwotę w wysokości 79 483, 56 zł.

Zobacz także

Jarosław Kaczyński posiada również kredyt bankowych w SKOK Kasa im. Stefczyka.

SKOK Kasa im. Stefczyka: kredyt bankowy w trakcie spłaty, ok. 109 tys. zł pozostało , oprocentowanie 7.99 %, liczba spłat 165, gwarancja zabezpieczenia hipotecznego dom przy ***** (zamazano adres) ; powód zaciągnięcia; opieka nad chorą mamą i koszty związane z Jej upamiętnieniem

– napisano w oświadczeniu.

kaczynski3

źródło: sejm.gov

Ponadto, polityk odnotował także swój ślad działalności w spółce Srebra.

Zobacz także

Posiadałem jednorazowo pełnomocnictwo do reprezentowania Fundacji "Instytut Lecha Kaczyńskiego" oraz pozostałych wspólników w nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników Srebrna sp. z. o. o. oraz wykonywania prawa głosu z wszystkich przysługujących wspólnikom udziałów w kapitale zakładowym Spółki. Posiedzenie to odbyło się, pełnomocnictwo zostało odwołane

– czytamy.

kacyznski4

źródło: sejm.gov

Zobacz także

Z analizy, którą przeprowadził „Super Express” wynika, że Jarosław Kaczyński sporo zaoszczędził. Na koniec poprzedniej kadencji Sejmu, w oświadczeniu majątkowym prezes PiS wpisał kwotę 71 tysięcy złotych oszczędności na koncie.

"Jak łatwo policzyć w ciągu kilku miesięcy odłożył na koncie 11 tys. Zł, to daje mniej więcej 3 tys. zł miesięcznie oszczędności. Podobnie było we wcześniejszych latach" - czytamy w SE.

RadioZET.pl/sejm.gov/Super Express