Zamknij

Co dalej z opozycją? PO przekłada spotkanie w sprawie startu w wyborach

17.07.2019 14:25
Co dalej z opozycją? PO przekłada spotkanie w sprawie startu w wyborach
fot. Lukasz Piecyk/REPORTER/East News

Ze środowego wieczoru na czwartkowy poranek zostało przeniesione posiedzenie Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej, podczas którego ma zapaść decyzja o formule startu PO w wyborach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wiceprzewodniczący PO Borys Budka poinformował, że zarząd został przeniesiony z uwagi na to, że środowe wieczorne głosowania w Sejmie mogą się przedłużyć, co by spowodowało, że liderzy PO musieliby obradować późno w nocy.

Zobacz także

Zarząd PO ma podjąć decyzję, w  jakiej formule partia wystartuje w wyborach

Zarząd PO ma podjąć decyzję, w jakiej formule Platforma wystartuje w wyborach. Wobec decyzji PSL o samodzielnym starcie jako PSL-Koalicja Polska niemożliwe będzie odtworzenie Koalicji Europejskiej, którą w wyborach do PE tworzyły PO, Nowoczesna, PSL, SLD i Zieloni.

Zobacz także

Obecnie Platforma wraz z Nowoczesną i Inicjatywą Polską tworzy Koalicję Obywatelską. Zarząd ma rozstrzygnąć, czy do KO doprosić też pozostałych partnerów z Koalicji Europejskiej – SLD i Zielonych – a także ewentualnie Wiosnę Roberta Biedronia.

Zobacz także

W nieoficjalnych rozmowach politycy PO opowiadali się najczęściej – wobec decyzji PSL – za startem wyłącznie w formule Koalicji Obywatelskiej, z ewentualnym zaproszeniem działaczy ugrupowań lewicowych.

 

RadioZET.pl/PAP