Zamknij

Powstał klub PSL-Koalicja Polska. Dołączają nowi posłowie

04.07.2019 19:07
Powstał klub PSL-Koalicja Polska. Dołączają nowi posłowie
fot. Andrzej Iwańczuk/ Reporter

W czwartek powstał klub PSL-Koalicja Polska, do którego weszli oprócz posłów klubu PSL-UED także Marek Biernacki, Jacek Tomczak i Radosław Lubczyk - poinformował szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Podczas konferencji prasowej w Sejmie Kosiniak-Kamysz poinformował, że "powstał klub parlamentarny Polskie Stronnictwo Ludowe-Koalicja Polska". "To jest pierwszy etap działania związanego z przygotowaniem do wyborów parlamentarnych" - powiedział.

Zobacz także

"Ten klub stanowią wszyscy, którzy wchodzą w skład klubu parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego i Unii Europejskich Demokratów - wszyscy posłowie, którzy należeli, senatorowie - senator Filip Libicki, ale też do naszej grupy parlamentarnej dołączyło trzech posłów: pan poseł Marek Biernacki, pan poseł Jacek Tomczak oraz pan poseł Radosław Lubczyk, którzy dziś współtworzą klub parlamentarny Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicja Polska" - powiedział. 

Szef ludowców podkreślił, że przejście posłów do nowego klubu nie jest działaniem przeciwko komuś, ale gromadzeniem wokół Koalicji Polskiej jak największej liczby osób. "Każdy, kto podziela te idee i ten program znajdzie tutaj godne miejsce" - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Zobacz także

Dopytywany, co z byłym ministrem kultury, b. europosłem PO Bogdanem Zdrojewskim, który obecnie sceptycznie wyraża się o współpracy PO z SLD, szef ludowców odpowiedział, że jest z nim w stałym kontakcie. "Jego obecność w polityce jest rzeczą, na której nam wszystkim zależy" - powiedział. Jak dodał, będzie to indywidualna decyzja Zdrojewskiego.

Klub PSL-Koalicja Polska będzie liczyć 22 posłów. 

RadioZET.pl/PAP