Zamknij

PSL wystartuje samodzielnie? Kłopotek: start z list KE był błędem

01.06.2019 14:11
PSL wystartuje samodzielnie? Kłopotek: start z list KE był błędem
fot. Grzegorz Krzyżewski/Reporter

Popełniliśmy błąd, idąc do wyborów do PE w Koalicji Europejskiej, straciliśmy część naszych stałych wyborców; dziś nie ma innego wyjścia jak pójść do wyborów parlamentarnych samodzielnie - powiedział PAP poseł Eugeniusz Kłopotek (PSL). Start w koalicji, to będzie początek końca PSL - ocenił.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Wszyscy znają moje poglądy. A teraz w kierunku PSL ze wszystkich stron płyną sygnały i naciski, żeby tylko pójść do wyborów parlamentarnych w koalicji. Mówi się, że jak nie pójdziemy do wyborów razem, to będzie po PSL. Ale nikt do tej pory nie chciał zauważyć, że naszych 16 kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego uzyskało około 620 tys. głosów, co dało 4,5 procent poparcia. A co by było, gdyby startowało 130 kandydatów? - zastanawia się Eugeniusz Kłopotek z PSL. Polityk przyznaje, że jest zwolennikiem samodzielnego startu PSL w wyborach parlamentarnych.

Zobacz także

- Tymczasem gdybyśmy startowali samodzielnie, mielibyśmy czystą kartę, nie musielibyśmy się tłumaczyć za wyskoki różnych LGBT-owców czy Jażdżewskich - przekonuje.

W ocenie Kłopotka start PSL z listy Koalicji Europejskiej był błędem. - Część naszych stałych wyborców straciliśmy. Ale jeśli mamy zachować jeszcze naszą tożsamość, nie ma innego wyjścia, jak pójść samodzielnie. 

Zobacz także

Czy reszta partii podzieli jego stanowisko? - Na pewno wahadło będzie się przesuwać w drugą stronę, w kierunku pójścia samodzielnego. Ale czy na tyle, aby ten pogląd przeważył, nie wiem. Mogę przypuszczać, że większość opowie się jednak za koalicją. Tym niemniej mój pogląd jest wyraźny: księżycowej koalicji - nie. Dopuszczam jedynie z samą Platformą - dodaje.

RadioZET.pl/PAP