Zamknij

Jakimowicz ostro o "Patointeligencji": Chory bunt. Ja bym go posłał do wojska

17.12.2019 17:26
patointeligencja
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ Youtube/Screen

Bijący rekordy popularności w sieci i wywołujący gorące dyskusje utwór "Patointeligencja" autorstwa rapera Maty najwyraźniej nie przypadł do gustu celebrycie Jarosławowi Jakimowiczowi. W rozmowie z "Faktem" stwierdza on bez ogródek, że piosenka to "jakiś chory bunt", a młodemu artyście przydałoby się... wojsko.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mata to pseudonim Michała Matczaka, studenta i początkującego rapera. Jego klip "Patointeligencja", opowiadający o hulaszczym (alkohol, narkotyki, seks) trybie życia młodzieży z tzw. dobrych domów bije rekordy popularności - po zaledwie kilku dniach od pojawienia się na YouTube zdążył już zebrać prawie cztery miliony wyświetleń.

"Mój ziomo miał piersiówę, którą uzupełniał w termosie trzymał wóde i ściemniał profesorom ze to herba, dom, szkoła w złotówie, dom , szkoła w uberkach, mój ziomo z mym ziomem za pieniądze starych, na białych tych szkołach pykali w pokerka" - to fragment tekstu rapowanego przez Matę.  

ZOBACZ TAKŻE: "Patointeligencja" robi furorę w sieci. Kim jest Mata, autor nowego hitu polskiego internetu?

Popularny utwór nie przypadł jednak do gustu celebrycie Jarosławowi Jakimowiczowi, który nie kryje swojego oburzenia twórczością młodego rapera.

ZOBACZ TAKŻE: 'Patointeligencja' w TVP. Reporter mówi o 'patologii elit prawniczych'

– Mam dwóch synów: 19-letniego i 15-letniego. Żaden z nich nie posługuje się takim językiem ani nie odnosi się do rodziców w ten sposób, co raper Mata - przyznaje Jakimowicz w rozmowie z "Faktem".

Rap mi się kojarzył zawsze z muzyką biedy, ulicy, muzyką dla tych, którzy są trochę odrzuceni i nie bardzo mają jakąś przyszłość. A tymczasem tu mamy bananowego chłopca, który wcale nie żyje na ulicy.

Jarosław Jakimowicz

– To jest jego jakiś chory bunt. Jest z dobrego domu, a udaje gangsta. Ja bym go posłał do wojska – dodaje celebryta.

ZOBACZ TAKŻE: Jakimowicz zobaczył Macierewicza w studiu TVP. „Dziękuję za kraj, w którym żyję”

Prywatnie Mata to syn prof. Marcina Matczaka - prawnika, wykładowcy UW, kojarzonego ze środowiskami opozycyjnymi i jednego z najgłośniej sprzeciwiających się reformie wymiaru sprawiedliwości wprowadzanej od kilku lat przez rząd PiS.

RadioZET.pl/ Fakt

C