Zamknij

Dlaczego większość Polaków nie popiera PiS? Jaki: wroga socjalizacja

17.10.2019 10:11
Patryk Jaki
fot. Artur Szczepański/Reporter

Patryk Jaki wskazał powody, dla których jego zdaniem większa część wyborców nie popiera PiS. „Moim zdaniem dlatego, że nie sięgamy do fundamentów 3RP np. tego, że trwa proces wrogiej socjalizacji społeczeństwa – zamiany flagi biało-czerwonej na »tęczową«, społeczeństwa wolnościowo-konserwatywnego na lewackie” – stwierdził. 

Europoseł i członek Solidarnej Polski w swoim wpisie na Facebooku postawił pytania o to, dlaczego mimo – jak ocenił – obiektywnych sukcesów Zjednoczonej Prawicy „dalej większość osób wybiera partie opozycyjne”. Według niego dzieje się tak dlatego, że Zjednoczona Prawica „nie sięga do fundamentów III RP”. Zdaniem Jakiego obecnie trwa proces „wrogiej socjalizacji społeczeństwa, który – jak określił – oznacza zamianę „flagi biało-czerwonej na <tęczową> i społeczeństwa wolnościowo-konserwatywnego na lewackie”.

Jaki o „lewicowych uniwersytetach” i „wrogiej socjalizacji polskiego społeczeństwa” 

„Świat wartości społeczeństwa w większości kształtują media liberalno-lewicowe oraz lewicowe uniwersytety. I smutną puentą tego procesu było oświadczenie rektorów polskich uczelni, że trzeba karać za krytykę ideologii LGBT” – napisał. „Jeżeli prawica nie zareaguje na te procesy u fundamentów, to po tej kadencji, za 4 lata, kolejne kilka milionów ludzi skończy ten proces <socjalizacji> i prawica nie będzie miała czego szukać w Sejmie” – dodał. 

„Jeżeli prawica nie zrozumie, że młodzież, która przechodzi proces <wrogiej socjalizacji>, może potem nie oceniać władzy pod względem <jakości rządzenia>, a świata idei – przegramy na lata. To będą procesy nieodwracalne” – dodał europoseł. Jaki ocenił, że Polska była „zawsze silna” „duchem i wartościami”.

Zobacz także

„Prawica, jeśli chce przetrwać, musi zatrzymać proces <wrogiej socjalizacji> społeczeństwa - inaczej za kilka lat nasza Ojczyzna będzie wartościami <różowa>. Nie chodzi nam więc o sprawy <personalne>, ale gwarancje, że nowy rząd nie przegapi spraw najważniejszych” – czytamy we wpisie Jakiego.

PiS wygrywa wybory parlamentarne

Zjednoczona Prawica, czyli Prawo i Sprawiedliwość, Porozumienie i Solidarna Polska, w wyniku wyborów parlamentarnych wprowadzą łącznie 235 posłów i 48 senatorów. Partia Jarosława Gowina – Porozumienie wprowadzi 18 posłów i 2 senatorów, podobnie jak Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry, która również wprowadzi 18 posłów i 2 senatorów.

Zobacz także

Niedzielne wybory do Sejmu wygrało Prawo i Sprawiedliwość, na które głosowało 43,59 proc. wyborców. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 27,40 proc, a dalsze: SLD (12,56 proc. głosów), PSL (8,55 proc.) i Konfederacja (6,81 proc.). PiS będzie w najbliższej kadencji Sejmu dysponować 235 mandatami, KO - 134, SLD - 49, PSL - 30, a Konfederacja - 11.

RadioZET.pl/PAP/Facebook