Zamknij

Patryk Jaki obronił doktorat. "Mam 34 lata i ciągle się uczę"

28.11.2019 18:18
Patryk Jaki
fot. Marek Szandurski/East News

Patryk Jaki pochwalił się osobistym sukces. Europoseł PiS, a w przeszłości wiceminister sprawiedliwości, obronił bowiem doktorat. "Dziękuję wszystkim, którzy przez lata mnie wspierali i dopingowali, abym mimo innych obowiązków nie odpuszczał. ‬Dziękuję rodzinie za cierpliwość, gdy łączyłem obowiązki zawodowe z pracą naukową" - napisał. 

Eurodeputowany z ramienia PiS (choć wywodzący się z Solidarnej Polski) pochwalił się swoim niemałym osiągnięciem na Facebooku. Książka doktorska dotyczyła "Służby Więziennej w Systemie Bezpieczeństwa RP", dzięki czemu Jaki mógł wykorzystać swoje doświadczenie i wiedzę z ostatnich lata, podczas których pełnił funkcję wiceministra sprawiedliwości odpowiedzialnego m.in. za system penitencjarny w Polsce. 

Patryk Jaki obronił doktorat

"Dziękuję wszystkim, którzy przez lata mnie wspierali i dopingowali, abym mimo innych obowiązków nie odpuszczał. ‬Dziękuję rodzinie za cierpliwość, gdy łączyłem obowiązki zawodowe z pracą naukową" - czytamy we wpisie. 

Dalej objaśnia, że dwie swoje wcześniejsze publikacje w tym obszarze uzupełnił o rozprawę dot. szerokiego spojrzenia na wady, ale i możliwości polskiego systemu penitencjarnego. Czyli tego czemu poświęciłem ostatnie lata swojego życia, zarówno jako osoba kierująca tym systemem, jak i przewodniczący polskiej Rady Polityki Penitencjarnej, Zespołu ds. reformy systemu penitencjarnego, oraz skutecznie przeprowadzający pierwszą po 1989 r. ustawę modernizującą tę służbę".

Zobacz także

Jak tłumaczy, "praca opisuje nowe możliwości jakie daje Służba Więzienna (w mojej ocenie ciągle niedoceniania) w systemie bezpieczeństwa państwa poza tymi, które znamy (izolacja, resocjalizacja). Została obroniona na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademi Sztuki Wojennej.

"Mam 34 lata, ciągle się uczę i zdobywam nowe umiejętności m.in po to, aby lepiej Państwa reprezentować" - podsumował. Oprócz tego polityk pochwalił się, że od następnego roku będzie prowadził zajęcia ze studentami Uniwersytetu Opolskiego oraz warszawskiej Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki. 

RadioZET.pl/Facebook