Zamknij

Vega pokazał zwiastun ''Polityki''. Beacie Szydło raczej się nie spodoba

08.08.2019 22:25
Patryk Vega Polityka
fot. Patryk Vega "Polityka"

Film „Polityka” Patryka Vegi budził kontrowersje na długo przed zaplanowaną na początek września premierą. W czwartek w sieci pojawił się pierwszy oficjalny zwiastun produkcji. Widzimy w nim m.in. postaci wzorowane na Jarosławie Kaczyńskim, Beacie Szydło czy Bartłomieju Misiewiczu. 

Patryk Vega zaprezentował w serwisie YouTube oficjalny zwiastun swojego najnowszego filmu „Polityka”. To na niecały miesiąc przed premierą - „Polityka" trafi do kin 4 września.

Jak dotąd starałem się być jak najdalej od polityki, bo wydawała mi się jedynym światem brudniejszym od show-biznesu. Ale nie ma dziś bardziej kontrowersyjnego tematu, który tak bardzo dzieliłby Polaków i potrafił skłócać całe rodziny. Dlatego w moim filmie chcę pokazać polityków takimi, jakimi naprawdę są

mówił w czerwcu Vega w rozmowie z Onetem

Kogo będzie można zobaczyć w filmie? M.in. postaci inspirowane prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim (w tej roli Andrzej Grabowski), Beatą Szydło (Ewa Kasprzyk), ojcem Rydzykiem (Zbigniew Zamachowski), Mateuszem Morawieckim (Kamil Bosak) czy byłym rzecznikiem MON Bartłomiejem Misiewiczem (Antek Królikowski). Przypomnijmy, że ten ostatni złożył w sprawie filmu pozew, domagając się miliona złotych zadośćuczynienia i usunięcia kilku scen z filmu, które jego zdaniem „naruszają jego godność”. Jak jednak mówi, tu nie o pieniądze chodzi.

Film już wcześniej skomentował sam prezes PiS. Jego zdaniem film ma atakować obóz rządzący i pokazać go jako grupę „ludzi złych, zdemoralizowanych, ludzi którzy nie służą Polsce, ludzi którzy w gruncie rzeczy dopuszczają się różnego rodzaju bezeceństw”.

Zobacz także

RadioZET.pl

C