Zamknij

Byli politycy PiS dołączą do Koalicji Obywatelskiej

12.07.2019 23:12
Byli politycy PiS dołączą do Koalicji Obywatelskiej
fot. Piotr Molecki/ EastNews

Były wiceprezes PiS Kazimierz Ujazdowski i były wiceszef MSZ z czasów rządów PiS Paweł Kowal wystartują z list Koalicji Obywatelskiej. Z kolei szef ludowców Władysław Kosiniak Kamysz oświadczył, PSL pójdzie do wyborów jako Koalicja Polska. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Brak porozumienia z PSL nie oznacza, że rozmowy PO z ludowcami definitywnie się kończą. Platforma powoli zaczyna przygotowywać się jednak do wariantu koalicji bez zielonego listka PSL.

Zobacz także

Ściągnięcie do Koalicji Obywatelskiej Kowala i Ujazdowskiego to początek budowania konserwatywnego skrzydła po rozstaniu z dwoma posłami: Markiem Biernackim i Jackiem Tomczakiem.

Za Ujazdowski i Kowalem mają jeszcze przyjść kolejni konserwatyści, a obaj politycy będą zapewne jedynkami na listach w wyborach parlamentarnych.

PSL wystartuje samodzielnie? 

Według ludowców tylko dwa bloki: centrowy i lewicowy mają szansę pokonać PiS w wyborach. Nie widzimy w kierownictwie Platformy Obywatelskiej chęci do budowy bloku centrowego – podkreślił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zobacz także

Decyzja PSL o budowaniu na wybory Koalicji Polskiej oznacza, że PSL wybiera PiS; mamy nadzieję, że to nie jest decyzja ostateczna – ocenił rzecznik PO Jan Grabiec.

RadioZET.pl