Zamknij

Kukiz i jego posłowie poparli "lex TVN". Broni ich Czarnek. "Dumni, polscy parlamentarzyści"

13.08.2021 19:07
Paweł Kukiz
fot. PAP

Paweł Kukiz i dwóch posłów z jego koła znajdują się na cenzurowanym po tym, jak poparli "lex TVN". W obronę wziął ich z kolei poseł PiS oraz minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. 

Paweł Kukiz oraz dwóch posłów z jego koła - Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk - zostali mocni skrytykowani za swoje zachowanie w trakcie środowych głosowań w Sejmie. Najpierw cała trójka poparła - złożony przez opozycję - wniosek o odroczenie posiedzenia do września, a następnie - po zarządzonej przez marszałek Elżbietę Witek - reasumpcji zmieniła zdanie.

Następnie wszyscy trzej, razem z całym klubem PiS, zagłosowali za nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji, zwanej potocznie " lex TVN", która zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zdaniem opozycji, projekt uderza w telewizję TVN, której właścicielem jest amerykański koncern Discovery.

Przemysław Czarnek broni Kukiza i jego posłów. "Jesteśmy z Wami"

W obronie posłów Kukiz'15 - których oskarża się o "sprzedanie się" za stanowiska w rządzie bądź państwowych spółkach - stanął Przemysław Czarnek. "Szanowni Panowie Posłowie Kukiz, Sachajko i Żuk, wielkie słowa uznania i wsparcia. Jesteście dumnymi, polskimi Parlamentarzystami" - napisał na Twitterze. 

"A Ci, co hejtują i brutalnie atakują Was i Wasze rodziny, nie są godni miana polskiego polityka. Jesteśmy z Wami" - dodał. 

RadioZET.pl/Twitter

C