Zamknij

Kukiz pyta w sieci o koalicjanta. Kogo rozważa?

11.07.2019 21:42
Kukiz pyta w sieci o koalicjanta. Kogo rozważa?
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER

O politycznych koalicjantów pyta w internecie Paweł Kukiz swoich sympatyków i fanów. Z jakimi ugrupowaniami lider ruchu Kukiz’15 rozważa start w jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu?

Paweł Kukiz zachęca internautów do udzielania odpowiedzi w sondzie. Po wcześniejszym zarejestrowaniu mogą wskazać Kukizowi potencjalnych koalicjantów na jesienne wybory do parlamentu.

W środę Kukiz napisał na swoim Facebooku, że poza samodzielnym startem rozważa też wspólny start w jesiennych wyborach. Wymogiem dla koalicjanta jest zaakceptowanie programu Kukiz'15.

Zobacz także

- Zamieszczę ankietę, w której zapytam Internautów o opinię, która z wyżej wymienionych opcji jest wg nich najlepsza. Taka namiastka E-votingu – zapowiadał Paweł Kukiz.

Ankieta pojawiła się dzisiaj. W gronie potencjalnych koalicjantów znaleźli się Bezpartyjni Samorządowcy, PSL, Wolność, Ruch Narodowy i nowa partia „R" Maxa Kolonko.

Oprócz samodzielnego startu K’15 w jesiennych wyborach do Sejmu, w rachubę wchodzą jeszcze opcje startu wspólnego z Bezpartyjnymi Samorządowcami, z PSL, z Wolnością, z Ruchem Narodowym i z #R Maxa Kolonko. Możliwa jest zarówno koalicja z jednym podmiotem jak i z kilkoma. Proszę o Twoją radę – z kim koalicja byłaby dla K15 najlepsza

Paweł Kukiz

Internauci mogą wypowiedzieć się w temacie do 15 lipca. Wtedy Kukiz zamyka ankietę.

RadioZET.pl/Kukiz-demokracja-bezposrednia.pl