Zamknij

Prezydencki minister odpowiada Tuskowi: Gdyby nie zabrakło mu odwagi...

25.02.2020 09:41
Paweł Mucha Donald Tusk
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER Karol Makurat/REPORTER

Paweł Mucha, wiceszef kancelaria prezydenta RP odpowiedział na słowa Donalda Tuska o Andrzeju Dudzie. Były premier stwierdził, że prezydent nie ma odwagi, by zawetować ustawę o rekompensacie dla mediów publicznych. W podobnym tonie do sprawy odniósł się prezydencki minister Paweł Mucha.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do  grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Kampania przed wyborami prezydenckimi weszła w etap emocjonalnych i słownych zaczepek. Opozycja zyskała na wyrazistości po mocnym głosie poparcia w osobie b. premiera i b. szefa Rady Europejskiej. Donald Tusk skorzystał od razu skorzystał z okazji, by wypunktować prezydenta. Jego zdaniem Duda nie odważy się zawetować kontrowersyjnej ustawy o rekompensatach dla TVP i Polskiego Radia na poziomie blisko 2 miliardów złotych.

Zobacz także

Słowa Tuska stały się oczywistym wezwaniem prezydenta do odpowiedzi. Dziś w kontrze do tej tezy wypowiedział się prezydencki minister Paweł Mucha.

Gdyby Donaldowi Tuskowi nie brakowało odwagi i charakteru, to wystartowałby w wyborach prezydenckich, a nie zasłaniałby się Małgorzatą Kidawą-Błońską

- powiedział zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha w TVN24.

Zobacz także

I zaznaczał, że prezydentowi nie brakuje „odwagi, charakteru i męskości”.

Złośliwy powiedziałby tak, że gdyby odwagi i charakteru nie brakowało Donaldowi Tuskowi, to wystartowałby w wyborach prezydenckich, a nie zasłaniałby się panią marszałek Małgorzatą Kidawą-Błońską

- dodał.

RadioZET.pl/TVN24