Zamknij

Burza po słowach Rabieja o adopcji dzieci przez homoseksualistów. Dostał reprymendę od Trzaskowskiego

Magdalena Kulej
15.03.2019 13:07
Burza po słowach Rabieja o adopcji dzieci przez homoseksualistów. Dostał reprymendę od Trzaskowskiego
fot. Jan BIELECKI/East News

„Przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło” – powiedział w opublikowanym w piątek wywiadzie dla „DGP” wiceprezydent Warszawy i polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej. Jak dodał, przyjdzie czas na adopcję dzieci przez pary homoseksualne. „To jest granica, której do tej pory nie przekraczano” – skomentowała Beata Mazurek. W tej sprawie wypowiedziała się nie tylko rzeczniczka PiS, ale też m.in. prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją” – mówił w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawej” Paweł Rabiej, który we wrześniu 2016 roku ujawnił, że sam jest gejem.

Zagłosuj

Jesteś za wprowadzeniem możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne?

Liczba głosów:

Jak dodał, jest zwolennikiem „etapowania”, a nie zmieniania społeczeństwa na siłę. Proponuje adopcję dzieci w związkach partnerskich, ale dopiero po wprowadzeniu innych zmian. „Najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci” - mówił Rabiej. „W wielu krajach adopcja dzieci przez pary homoseksualne jest dozwolona i nie spowodowała trzęsienia ziemi” – tłumaczył.

Zobacz także

Politycy PiS komentują słowa Rabieja

Na wywiad żywo zareagowali internauci i politycy PiS. „Wypowiedzi polityków Koalicji Europejskiej o adopcji dzieci przez pary homoseksualne szokują. To jest granica, której do tej pory nie przekraczano. Dla nas ochrona rodziny jest najważniejsza. Przypominam art. 18 Konstytucji” – napisała na Twitterze Beata Mazurek

Swojego zastępcę upomniał też prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. „Działaniom Warszawy przyświeca walka z brakiem tolerancji. Wypowiedzi wykraczające poza program Koalicji Europejskiej mogą zniszczyć nasz wysiłek w walce z nienawiścią. Poleciłem wiceprezydentowi Pawłowi Rabiejowi zajęcie się wyłącznie zadaniami, które mu wyznaczyłem” – podkreślił Trzaskowski na Twitterze.

Rabiej się tłumaczy

Po burzy spowodowanej wypowiedzią, jeszcze tego samego dnia po południu Rabiej tłumaczył, że tak naprawdę w kwestii adopcji dzieci przez osoby homoseksualne w Polsce jest „bardzo sceptyczny”.

– Moja wypowiedź na ten temat ma charakter wyłącznie prywatny, nie jest stanowiskiem ratusza, Nowoczesnej ani Koalicji Europejskiej – dodał wiceprezydent Warszawy.

Zobacz także

RadioZET.pl/DGP/PAP/Twitter/MK