Zamknij

Pawłowicz chciała dogryźć Śmiszkowi z Lewicy. Pomyliła osoby

21.11.2019 15:19
Krystyna Pawłowicz
fot. Tomasz Jastrzebowski/ Andrzej Iwańczyk/ REPORTER

Ostry przebieg miała momentami dyskusja podczas posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości, w której uczestniczyła kandydatka na sędziego TK prof. Krystyna Pawłowicz. Odpowiadając posłowi Lewicy Krzysztofowi Śmiszkowi, stwierdziła z satysfakcją, że to „dzięki niej nie obronił on doktoratu”. Okazało się jednak, że pomyliła osoby.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Krzysztof Śmiszek z Lewicy był jednym z nielicznych posłów, którym udało się zadać pytanie kandydatce na sędziego TK prof. Krystynie Pawłowicz podczas obrad sejmowej komisji sprawiedliwości.

Zobacz także

Była posłanka PiS nie zamierzała jednak przepuścić okazji do złośliwej riposty pod adresem lewicowego polityka, która, jak się później okazało, była całkowicie chybiona.

– Nie wiem, czy pan jest prawnikiem, czy nie. Pewnie tak, ale nie wiem. […] Zdaje się, że pan dzięki mnie nie obronił doktoratu […] i uwalono. Tak proszę pana, musiał pan doktorat bronić w Białymstoku, ponieważ dałam panu takie pytania, że się pan skompromitował – przyznała z satysfakcją Pawłowicz.

Jak było naprawdę? „Pani Pawłowicz musiała coś pomylić” – przyznaje Krzysztof Śmiszek w rozmowie z naTemat. „Pani kandydatka musiała mnie pomylić z kolegą. Obaj pisaliśmy prace na podobne tematy, poświęcone prawom mniejszości, czyli tematy obce, a nawet wrogie pani Pawłowicz” – dodaje.

Zobacz także

Na stronie Uniwersytetu Warszawskiego możemy znaleźć dokładne potwierdzenie słów polityka. Wiemy z niej, że obrona jego pracy doktorskiej pt. „Europejski standard równości a prawo polskie. Aspekt materialny i instytucjonalny” miała miejsce w maju 2016 roku, jej promotorem był prof. Mirosław Wyrzykowski, a recenzje napisali profesorowie Andrzej Wróbel i Roman Wieruszewski.

Zobacz także

Co ciekawe, w tym czasie prof. Krystyna Pawłowicz już od pięciu lat nie pracowała na Uniwersytecie Warszawskim.

RadioZET.pl/ Do Rzeczy/ NaTemat