Zamknij

Boniek kpi na Twitterze z Pawłowicz i Piotrowicza. ''Polska piłka odetchnęła''

04.11.2019 20:29
Zbigniew Boniek
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Stanisław Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz i Elżbieta Chojna-Duch to kandydaci PiS na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Kontrowersyjny wybór klubu rządzącej partii skomentował w prześmiewczy sposób Zbigniew Boniek. ''Polska piłka odetchnęła'' - napisał na Twitterze. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Stanisław Piotrowicz i Krystyna Pawłowicz - te dwie kandydatury Prawa i Sprawiedliwości na sędziów Trybunały Konstytucyjnego poruszyły w poniedziałek polską sceną polityczną. Listę kandydatów PiS uzupełnia była wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch.

Propozycje partii Jarosława Kaczyńskiego w humorystyczny sposób skomentował w mediach społecznościowych prezes PZPN Zbigniew Boniek. 

''Panie Prezesie dziękuje za dobry news. Polska piłka odetchnęła. P&P nie będą kandydować na stanowisko Prezesa PZPN'' - napisał na Twitterze. 

Zobacz także

Stanisław Piotrowicz to prokurator, senator VI i VII kadencji oraz poseł PiS VII i VIII kadencji, który w minionej kadencji był szefem sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Piotrowicz kandydował w ostatnich wyborach parlamentarnych, jednak nie uzyskał mandatu posła.

Krystyna Pawłowicz w latach 2007-2011 była sędzią Trybunału Stanu. W Sejmie VII i VIII kadencji zasiadała w sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka oraz była członkiem Krajowej Rady Sądownictwa. Jeszcze przed rozpoczęciem kampanii wyborczej Pawłowicz informowała o wycofaniu się z życia politycznego i nie kandydowała w minionych wyborach parlamentarnych.

Elżbieta Chojna-Duch to prawniczka, która od 1994 do 1995 i od 2007 do 2010 (z rekomendacji PSL) pełniła funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. W latach 2010-2016 była członkinią Rady Polityki Pieniężnej. W latach 2002-2007 wchodziła w skład kolegium Najwyższej Izby Kontroli. Chojna-Duch kilkakrotnie zeznawała jako świadek przed komisją śledczą ds. VAT.

RadioZET.pl/PAP/Twitter