Zamknij

Pawłowicz ma kłopoty? Jest prywatny akt oskarżenia po "występach" w Radiu Maryja

16.11.2019 20:46
Krystyna Pawłowicz
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

Krystyna Pawłowicz wielokrotne znieważała lesbijki i gejów na antenie Radia Maryja – pisze Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych i informuje, że właśnie dlatego do sądu rejonowego w Krakowie skierował prywatny akt oskarżenia.

Krystyna Pawłowicz w Radiu Maryja miała mówić m.in., że "zgromadzenia osób tych zaburzonych, tak zwanych LGBT nawołują do karalnych, patologicznych zachowań seksualnych", "są przedstawicielem diabelstwa, zła, nienawiści, podłości największej jaką można sobie wyobrazić” czy na przykład, że "te agresywne środowiska lesbijsko-pedalskie ciągle mówią, że są atakowani. No, bo prowokują, sami prowokują".

To właśnie te wypowiedzi cytuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, zapowiadając, że przeciw Pawłowicz złożył prywatny akt oskarżenia.

„Nie ma naszej zgody na nawoływanie do nienawiści, w tym przez przedstawicieli władzy. Stajemy w obronie atakowanych grup społecznych, mniejszości etnicznych, narodowych, wyznaniowych i seksualnych” – pisze na Facebooku OMZRiK i dodaje: „Dość plucia przez Pawłowicz na LGBT!”.

Przypomnijmy, że Krystyna Pawłowicz pożegnała się już z Sejmem. Kontrowersyjna polityk PiS nie kandydowała w wyborach parlamentarnych 13 października. PiS zgłosiło natomiast m.in. jej kandydaturę do Trybunału Konstytucyjnego, co od tygodni wzbudza liczne kontrowersje.

Zobacz także

RadioZET.pl/OMZRiK