Zamknij

Pawłowicz znów atakuje. Dostało się zastępcy Ziobry. "Nie ma pan charakteru"

12.05.2022 13:04
Krystyna Pawłowicz
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

- Panie Woś, proszę pilnować swego urzędu. (...) Nie ma Pan charakteru... - w ten sposób sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz zareagowała na wypowiedź ministra sprawiedliwości Michała Wosia, który na antenie Radia ZET stwierdził, że nie powinna używać mediów społecznościowych. Pawłowicz poinformowała później, że Woś ją przeprosił, a sens jego wypowiedzi został zmieniony w tweecie. Wypowiedź wiceministra została jednak zacytowana wiernie.

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś w programie Gość Radia ZET został zapytany o kontrowersyjne wypowiedzi Krystyny Pawłowicz, które sędzia zamieszcza na Twitterze. - Wolałbym, żeby nie używała mediów społecznościowych. Pani Pawłowicz jest barwną postacią, być może nazbyt barwną, jak na urząd, który pełni. Sama deklarowała, że powstrzyma się od pewnych działań, co najmniej na Twitterze. Stało się inaczej. Wolałbym, żeby niektóre z wpisów nie były obecne w internecie - stwierdził.

Prowadząca Beata Lubecka dopytała o wypowiedź sędzi TK, która napisała, że “chce, by Unia Europejska zniknęła z powierzchni Ziemi”. Woś stwierdził, że “rozumie emocje” Krystyny Pawłowicz, bo “widzi, w którym kierunku zmierza Unia Europejska (…), że Unia ma w poważaniu polską konstytucję i chce zniszczenia państwa polskiego pod względem instytucjonalnym”.

Krystyna Pawłowicz zaatakowała Michała Wosia na Twitterze

Lubecka nie ustępowała: Jest pan niekonsekwentny, mówi pan, że wolałby, aby nie korzystała z mediów społecznościowych, a z drugiej strony rozumie pan jej emocje - drążyła prowadząca. - Wolałbym, żeby nie pisała tego rodzaju wpisów, ale mówię o emocjach, o faktach. Ona widzi, że Unia Europejska dąży do budowy państwa europejskiego - odparł Woś. Wiceminister ostatecznie zgodził się, że “sędziowie powinni trzymać emocje na wodzy”. 

Na jego wypowiedź zareagowała - oczywiście na Twitterze - Pawłowicz. “Panie Woś, proszę pilnować swego urzędu. Wiem, że wielu z was przeszkadzam, ale proszę się pogodzić z wyborem Sejmu i nie brać udziału w nagonkach na mnie. Nie ma Pan charakteru...”. Później jednak sędzia TK poinformowała, że wiceminister sprawiedliwości ją przeprosił. “Uznał, iż w twicie zmieniono sens jego wypowiedzi na mój temat, w których bronił mnie, a nie atakował, jak sugeruje w twicie Radio ZET” (pisownia org. - red.) - oświadczyła Pawłowicz.

Warto zaznaczyć, że wypowiedź zamieszczona w tweecie na oficjalnym koncie programu "Gość Radia ZET" została zacytowana wiernie. Wiceminister Woś dwukrotnie stwierdził, że Pawłowicz nie powinna używać mediów społecznościowych.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl

C