Zamknij

„Blamaż”, „dla nas bez znaczenia”. Komentarze w PiS po decyzji Schetyny

18.07.2019 12:31
PiS
fot. Tomasz Jastrzębowski/Reporter

– Wielotygodniowe rozmowy opozycji skończyły się politycznym blamażem; to smutny finał – ocenił w czwartek szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Jak dodał, dla PiS formuła startu opozycji w wyborach jest „bez znaczenia”, ponieważ ugrupowanie jest przygotowane do wyborów i zwycięży.

Lider PO Grzegorz Schetyna poinformował w czwartek, że Platforma do wyborów parlamentarnych idzie jako Koalicja Obywatelska (tworzona przez PO, Nowoczesną i Inicjatywę Polską) poszerzona o społeczników, ekspertów i samorządowców.

Terlecki kpi z PO i Schetyny

Decyzję PO komentował szef klubu PO Ryszard Terlecki na konferencji prasowej. „Wszystko wskazuje na to, że po wielu tygodniach bardzo pasjonującego serialu pt. »Tworzymy koalicję«, skończyło się to politycznym blamażem” – ocenił wicemarszałek Sejmu.

– Żadnej koalicji nie ma, Koalicja Obywatelska idzie sama z obywatelami, którzy dostaną jakieś gorsze miejsca. Zobaczymy, co to za obywatele i co to za miejsca – mówił Terlecki. „Jednym słowem, takie wrażenie, że Polska czeka na wynik tych wielotygodniowych rozmów, kończy się smutnym finałem, rozmowy do niczego nie doprowadziły i partie idą osobno” – dodał.

Zobacz także

– Czy to jest dobra wiadomość, czy nie? Dla nas to raczej bez znaczenia, jesteśmy przygotowani na każdy wariant, mamy program, mamy liderów list, jutro będziemy rozmawiać już o szczegółach – wskazywał Terlecki. Zaznaczył, we wtorek Komitet Polityczny PiS zatwierdzi listy wyborcze. „Jesteśmy przygotowani do wyborów, zwyciężymy” – dodał.

Karczewski: trudno się dziwić

Decyzję Platformy Obywatelskiej skomentował również na swoim profilu na Twitterze marszałek Senatu Stanisław Karczewski:

„Grzegorz Schetyna mówi: <do wyborów idziemy, jako koalicja obywatelska a nie polityczna?. No cóż, trudno się dziwić: na polityczny szyld trzeba wytrwale i konsekwentnie pracować, tak jak PiS - marka pracowitości, odpowiedzialności, a przede wszystkim wiarygodności” – czytamy.

RadioZET.pl/PAP