Zamknij

PiS nadal kusi posłów opozycji. Kukiz ujawnia treść SMS-a do Dworczyka

30.04.2020 23:03
Paweł Kukiz
fot. You Tube screen

PiS nie ustaje w wysiłkach, aby przekonać posłów Porozumienia, a nawet tych z opozycji, by w przyszłym tygodniu poparli korespondencyjne wybory prezydenckie. Zareagował na to m.in. Paweł Kukiz, który ujawnił treść ostrego SMS-a, jakiego wysłał do szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka. 

Ważą się losy majowych wyborów prezydenckich. Gdy ustawa o głosowaniu korespondencyjnym w przyszłym tygodniu wyjdzie z Senatu (z poprawkami bądź całkowicie odrzucona), będzie nad nią głosował Sejm. I wynik tego głosowania nadal pozostaje niewiadomą.

Zobacz także

Przeciw majowym wyborom jest cała sejmowa opozycja, a także Jarosław Gowin i część posłów jego partii. Nie wiadomo jednak dokładnie, ilu parlamentarzystów Porozumienia zagłosuje za swoim szefem (wystarczy, by Gowin zgromadził ich czworo, aby zablokować wybory kopertowe). Tym bardziej, że PiS usiłuje przeciągnąć na swoją stronę zarówno "Gowinowców", jak i osoby z innych ugrupowań.

PiS kusi posłów Porozumienia i opozycji

Od kilku dni w mediach - pisały o tym m.in. "Gazeta Wyborcza", Interia i Onet, huczy o tym także Twitter - pojawiają się doniesienia o wysłannikach Jarosława Kaczyńskiego, którzy mają namawiać zarówno posłów Porozumienia, jak i niektórych z opozycji (mowa tu Konfederacji, PSL, a nawet o PO), by wsparli wybory w maju. Kuszą posadami w rządzie i spółkach skarbu państwa. 

Zobacz także

Mówił o tym na jednej z konferencji prasowych lider PO Borys Budka. Apelował do prezesa Prawa i Sprawiedliwości, aby zaprzestał "wysyłania swych emisariuszy", a działania te nazwał "korupcją polityczną" i "niedopuszczalnymi metodami". 

Zobacz także

Sytuację potwierdził także w rozmowie z Radiem ZET kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak.- Nasze telefony w ostatnim tygodniu się rozdzwoniły. Do mnie też dzwoniło wielu polityków, chcą się umawiać na spotkania. Wielu polityków z PiS i partii im koalicyjnych. Ale my nie jesteśmy na sprzedaż - przyznał. 

Kukiz ujawnia sms do Dworczyka

Do tego zjawiska odniósł się także Paweł Kukiz. Lider ruchu Kukiz'15, który tworzy wspólny klub parlamentarny z PSL, potwierdził na Facebooku, że posłowie z jego otoczenia także są kuszeni przez partię rządzącą. Udostępnił również link do artykułu na Interii, w którym przeczytać możemy o kulisach działań PiS. 

Zobacz także

"Byłem w Warszawie i uczestniczyłem w wielu politycznych rozmowach. W międzyczasie partia władzy prowadziła specyficzną "agitację" posłów K'15. O tym opowiem w kolejnym poście. Teraz jedynie sms z wczoraj, jaki wysłałem do Michała Dworczyka" - napisał. Po czy zacytował treść tej wiadomości:

"Grasia w podłości przebijasz. Metodami UBeków i burdelmam zaprowadzicie samych siebie na szafot. A tak po ludzku - jest mi przykro, że Ty i Mateusz traktujecie mnie jak idiotę a posłów K'15 jak prostytutki.Nigdy nie mierzcie nikogo swoją miarą. Dno" - tak brzmiał sms, który Kukiz miał wysłać do szefa Kancelarii Premiera.

RadioZET.pl/Facebook/PAP/Interia