Kolejny senator PO odmówił propozycji PiS. Był przymierzany na ministra sportu

09.11.2019 15:20
Robert Dowhan
fot. Jakub Kaminski/East News

Senator Robert Dowhan z PO nie wybiera się do żadnego z ministerstw w rządzie PiS – zapewnił główny zainteresowany w mediach społecznościowych. „Przynajmniej nie w tej kadencji” – rozwiał wątpliwości po publikacji Onetu. Dowhan był przymierzany przez PiS do objęcia resortu sportu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

PiS próbowało przekonać senatora Dowhana, by przejął Ministerstwo Sportu. Senator elekt odmówił, jako kolejny pokazał, że jest lojalny wobec wyborców i Platformy Obywatelskiej.

 Nie wybieram się do żadnego ministerstwa, przynajmniej nie w tej kadencji

senator elekt Robert Dowhan, w mediach społecznościowych

Dowhan odniósł się do publikacji Onetu, który pisał, że polityk był sondowany pod kątem przejścia do PiS. W zamian miałby otrzymać tekę ministra sportu. Wcześniej podobny zabieg poczyniono z senatorem Tomaszem Grodzkim, któremu zaoferowano tekę ministra zdrowia.

Zobacz także

Resort sportu jest póki co jedynym nieobsadzonym. We wczorajszych nominacjach premier Mateusz Morawiecki wspomniał, że ministerstwo wciąż pozostaje bez szefa.

Przejście Dowhana na stronę PiS sprawiłoby, że opozycja (wraz z senatorami niezależnymi) mogłaby utracić większość w izbie wyższej parlamentu.

Zobacz także

Robert Dowhan jest byłym prezesem klubu żużlowego Falubaz Zielona Góra. Był senatorem również w dwóch poprzednich kadencjach.

RadioZET.pl/PAP