Zamknij

PiS podjął decyzję w sprawie Ardanowskiego i Kołakowskiego

18.11.2020 15:37
Ardanowski i Kołakowski
fot. MAREK MALISZEWSKI/REPORTER/ Karol Porwich /East News

Postanowieniem rzecznika dyscyplinarnego PiS umorzono postępowanie w sprawie naruszenia statutu partii; wygasa decyzja o zawieszeniu w prawach członka PiS Jana Krzysztofa Ardanowskiego i Lecha Kołakowskiego - poinformował poseł PiS Krzysztof Sobolewski.

PiS podjął decyzję w sprawie zawieszonych posłów - Jana Krzysztofa Ardanowskiego oraz Lecha Kołakowskiego. Postanowieniem rzecznika dyscyplinarnego PiS umorzono postępowanie w sprawie naruszenia statutu partii; wygasa decyzja o zawieszeniu w prawach członka PiS Jana Krzysztofa Ardanowskiego i Lecha Kołakowskiego - poinformował poseł PiS Krzysztof Sobolewski.

Poseł PiS Lech Kołakowski, który we wtorek ogłosił odejście z PiS, w środę informował dziennikarzy, że udaje się na spotkanie z szefem klubu PiS, wicemarszałkiem Sejmu Ryszardem Terleckim. Po tym spotkaniu przyznał, że rozmawiał z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Zobacz także

"Rozmowa będzie kontynuowana" - zaznaczył. Przyznał, że na korytarzu minął się z innym zawieszonym posłem PiS - Janem Krzysztofem Ardanowskim. "Jestem zadowolony, że doszło do rozmowy, padły bardzo ważne argumenty z obu stron" - powiedział Kołakowski, dodając, że na taką rozmowę czekał pół roku.

Posłuchaj podcastu

"Chcę odbyć w najbliższym czasie kolejne rozmowy z panem prezesem Kaczyńskim, natomiast to było spotkanie potrzebne, szkoda, że nie odbyło się w maju czy w miesiącach letnich, ale pragnę podziękować panu prezesowi za możliwość spotkania, rozmowy i wymiany poglądów" - mówił Kołakowski dziennikarzom.

"Sytuacja związana z moim członkostwem jest sytuacją otwartą, będzie ta decyzja podjęta po kolejnej rozmowie" - dodał.

Dopytywany, czy podtrzymuje wolę tworzenia koła sejmowego, powiedział, że bez względu na sytuację, będzie miał na uwadze "polską rację stanu". Podkreślał, że "dobre reformy PiS muszą być kontynuowane". "Opowiadam się za konstytucyjną kadencją parlamentu do roku 2023" - mówił. "Bez względu jak się los ułoży, dzisiaj najważniejsza jest sprawa naszej ojczyzny i odpowiedzialnych działań" - powiedział Kołakowski.

RadioZET.pl/ PAP/ Twitter