Zamknij

PiS pokaże listy wyborcze w przyszłym tygodniu

10.08.2019 13:15
PiS
fot. ANDRZEJ SZKOCKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Szefostwo PiS przełożyło termin publikacji list kandydatów tej partii przed jesiennymi wyborami do Sejmu i Senatu. Według początkowych informacji kompletne listy miały być gotowe w tym tygodniu.

PiS ujawni pełne listy kandydatów na posłów i senatorów kolejnej kadencji w przyszłym tygodniu. Taką informację przekazał PAP „jeden ze sztabowców ugrupowania”.

Zobacz także

Kompletne listy miały być zaprezentowane jeszcze w tym tygodniu, ale ze względu na to, że w mijającym tygodniu sporo się działo, kierownictwo postanowiło przesunąć termin publikacji list na przyszły tydzień

jeden ze sztabowców PiS, dla PAP

Już wcześniej PiS ujawnił „jedynki” tej partii na wszystkie okręgi wyborcze. Wiemy, że listy partii rządzącej otworzą jej prezes Jarosław Kaczyński (Warszawa), premier Mateusz Morawiecki (Katowice), czy wicepremier Jacek Sasin (Chełm). W okręgu podwarszawskim "jedynką" został szef MON Mariusz Błaszczak, a wicepremier i szef resortu kultury Piotr Gliński w Łodzi.

W piątek w Dzienniku Ustaw RP opublikowano postanowienie prezydenta Andrzeja Dudy o wyborach do naszego parlamentu. Odbędą się one 13 października. To oznacza, że od wczoraj formalnie trwa kampania wyborcza.

RadioZET.pl/PAP