Zamknij

„PiS się sypie”. Na Nowogrodzkiej boją się porażki Andrzeja Dudy

21.02.2020 09:03
Kaczyński i Morawiecki
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

W PiS nastroje nie są najlepsze. Po ostatnich wydarzeniach na Nowogrodzkiej odbyła się kilkugodzinna narada. - PiS się sypie - słychać podobno wśród polityków koalicji. 

Prawo i Sprawiedliwość mierzy się ostatnio z kilkoma aferami. Podczas gdy Andrzej Duda ruszył w trasę, ubiegając się o reelekcję, za partią Jarosława Kaczyńskiego ciągną się echa kolejnych afer - wokół sądów, Mariana Banasia czy palca posłanki Joanny Lichockiej.

Co więcej, wśród polityków Zjednoczonej Prawicy narastają różnice. Według "Faktu" na Nowogrodzkiej wiedzą już, że partia Jarosława Kaczyńskiego nie jest w najlepszej sytuacji. "PiS się sypie" - słychać podobno.

Zobacz także

PiS boi się przegranej Andrzeja Dudy

Wszystko dzieje się kilka miesięcy przed wyborami prezydenckimi 2020. Politycy obawiają się, że ewentualna przegrana Andrzeja Dudy mogłaby postawić PiS w trudnej sytuacji i niewykluczone, że odbyłyby się wówczas przedterminowe wybory parlamentarne.

Na Nowogrodzkiej więc wrze. W środę wieczorem w siedzibie partii odbyła się kilkugodzinna narada. Brał w niej udział, oprócz Kaczyńskiego, również Mateusz Morawiecki. „To był zdecydowanie najbardziej gwałtowny dzień obecnej kadencji rządu PiS” – czytamy w „Fakcie”.

RadioZET.pl/Fakt