Zamknij

Konferencja programowa PiS pod koniec marca. Wiemy, czego będzie dotyczyła

05.03.2021 07:34
Jarosław Kaczyński, konwencja PiS w marcu 2021
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Pod koniec marca odbędzie się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości. Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, zostanie na niej przedstawiony Nowy Polski Ład. Partia Jarosława Kaczyńskiego ma wcześniej zapowiedzieć wydarzenie na konferencji.

Jarosław Kaczyński mówił w niedawnym wywiadzie z PAP, że Nowy Polski Ład jest "wielką szansą dla kraju, dla wielu polskich rodzin, ogólnie dla wielu ludzi, także tych, którzy ze względu na wiek już rodzin nie mają".

"Jest to bardzo poważna propozycja dla społeczeństwa. Nasze dotychczasowe programy, to wszystko w jakimś sensie było rozwijaniem programu napisanego na jesieni 2008 r. Natomiast Nowy Polski Ład jest już nową jakością, i naprawdę warto go wprowadzić" - dodał lider Prawa i Sprawiedliwości.

Konwencja programowa PiS. Pod koniec marca zapowiedź "Nowego Ładu" 

Według zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, program Nowy Polski Ład będzie zawierał przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii. Jak informował premier, w ramach programu rząd zaproponuje wiele projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych.

Zobacz także

W lutym szef rządu zapowiadał, że w ramach Nowego Ładu zostanie zaprezentowana "atrakcyjna oferta dla inwestorów, po to, żeby polska gospodarka była jak najlepiej przygotowana do nowej rzeczywistości gospodarczej". "Po pandemii ludzie będą inaczej podchodzić do kontaktów biznesowych, handlu i produkcji. Będziemy gotowi wykorzystać tę wielką szansę" - zadeklarował wówczas Morawiecki.

Oddzielnym tokiem toczą się przygotowania do realizacji Krajowego Planu Odbudowy (KPO). W grudniu 2020 roku. Przywódcy państw UE porozumieli się ws. wieloletniego budżetu Unii na lata 2021-2027, ale też Funduszu Odbudowy (zwanego też koronafunduszem) dla państw członkowskich, by odbudować gospodarki po epidemii koronawirusa. W ramach tego drugiego Polska będzie miała do dyspozycji ponad 57 mld euro, a podstawą do ubiegania się o środki będzie KPO. Warszawa musi przedstawić go Komisji Europejskiej do końca kwietnia.

RadioZET.pl/PAP