Zamknij

Teka ministra za poparcie w Senacie? Senator PO otrzymał propozycję...

16.10.2019 09:32
Tomasz Grodzki
fot. Artur Szczepanski/REPORTER

Senator PO Tomasz Grodzki powiedział dziś w Radiu Plus, że otrzymał propozycję objęcia teki ministra zdrowia. W PiS nie dowierzają w autentyczność oferty. „Gdyby dostał taką propozycję, nie poinformowałby od razu mediów” – skomentował Stanisław Karczewski, marszałek Senatu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

PiS przymierza się do stworzenia kolejnego samodzielnego rządu. Czy partia próbowała dać tekę ministra senatorowi z PO, Tomaszowi Grodzkiemu? Główny zainteresowany powiedział dziś w Radiu Plus, że czyniono w tym kierunku istotne działania.

Zobacz także

Ze strony koalicjantów PiS, przez poważnego polityka byłem pytany o chęć zostania ministrem zdrowia. Przypuszczam, że w 30 sekund dostałbym tekę ministra, gdybym taką wolę wyraził. Nie muszę dodawać, że uważam się za człowieka przyzwoitego, więc grzecznie odmówiłem.

Tomasz Grodzki w Radiu Plus

Przypomnijmy, teka ministra oznaczałaby poparcie PiS, a tym samym stratę głosu w Senacie, w którym nieznaczną przewagę w nowym Senacie (51 do 49) mają przedstawiciele KO, PSL, Lewicy i niezrzeszeni, ale kojarzeni z dotychczasową opozycją.

Zobacz także

Do sprawy odniósł się szybko Stanisław Karczewski. Marszałek Senatu niezakończonej kadencji stwierdził w Polsat News, że nie wie, czy Grodzki otrzymał propozycję teki w resorcie zdrowia.

Na pewno by nie poszedł do mediów i od razu powiedział, bo to jest kuchnia polityczna. Są jakieś rozmowy. Na pewno one się gdzieś tam toczą. To jest zupełnie naturalne.

S. Karczewski

Grzegorz Schetyna przestrzega: „każda próba korupcji będzie piętnowana”

Przed „korupcją polityczną” przestrzegł polityków PO lider tej partii Grzegorz Schetyna. W gronie całej opozycji to szczególnie wrażliwy temat. Przypomnijmy, opozycja i jej zwolennicy mają w Senacie 51 mandatów. 

Po poprzednich wyborach samorządowych barwy polityczne w podobnej sytuacji zmienił nowo wybrany radny sejmiku Wojciech Kałuża. Walczył o głosy jako kandydat Nowoczesnej, po wyborach przeszedł do PiS.

RadioZET.pl/Radio Plus/Polsat News/PAP