Zamknij

PiS zmienił polskie barwy na rosyjskie? Mega wpadka przy punkcie szczepień

28.07.2021 14:56
PiS zamienił polską flagę na rosyjską?
fot. Twitter: OMZR

W mediach społecznościowych opublikowano zdjęcie przedstawiające logo Kancelarii Premiera umieszczone przed jednym z punktów szczepień w Opolu. Na banerze widzimy barwy charakterystyczne dla flagi Federacji Rosyjskiej. "PiS już oficjalnie zmienia barwy państwowe na rosyjskie?" - zapytano na profilu Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

"PiS już oficjalnie zmienia barwy państwowe na rosyjskie?" - pyta Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na Twitterze. Chodzi o baner umieszczony obok punktu szczepień w Opolu. Widzimy na nim logo Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i barwy przypominające flagę Federacji Rosyjskiej. Jak mogło dojść do tak rażącej pomyłki?

Na wspomnianym banerze znajdują się logotypy Narodowego Programu Szczepień, Ministerstwa Zdrowia oraz Kancelarii Premiera. Tylko to ostatnie logo różni się od oryginału za sprawą niebieskiego koloru dzielącego polskie, biało-czerwone barwy. Na wpadkę zwrócili uwagę internauci.

Zdjęcie baneru jest prawdziwe. Można je znaleźć m.in. na rządowej stronie, w zakładce Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Chodzi o wpis z 19 kwietnia: "Uruchomiliśmy pierwszy w regionie Punkt Szczepień Powszechnych! Na Toropolu chętnych nie brakuje".

kolejka przed punktem szczepień w Opolu
fot. gov.pl

"Sprawne uruchomienie tego punktu było moim priorytetem w ostatnich dniach (...) W minionym tygodniu wspólnie z prezydentem Opola i jego służbami doglądaliśmy przebieg prac. Byłem pełen podziwu szybkości działań, zaangażowaniu wszystkich, którzy przyczynili się do uruchomienia dziś pierwszego Punktu Szczepień Powszechnych w regionie" - podkreślał wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.

Jak dotąd Kancelaria Prezesa Rady Ministrów nie skomentowała wpadki na banerze promującym Narodowy Program Szczepień. Nie wiadomo też, czy w innych miastach w Polsce pojawiły się podobne pomyłki graficzne.

RadioZET.pl