Zamknij

Szef MEN o nauczycielach. „Gdyby nie przeliczali wszystkiego na każdą złotówkę…”

24.10.2019 16:50
Dariusz Piontkowski
fot. PAP/Piotr Polak

Strajk włoski nauczycieli ruszył, a to nie spodobało się Ministrowi Edukacji Narodowej. Dariusz Piontkowski krytycznie wypowiedział się na temat protestujących pedagogów w Radiu Maryja. Jak stwierdził, gdyby nauczyciele „nie przeliczali wszystkiego tylko i wyłącznie na każdą złotówkę”, rodzice uczniów byliby im wdzięczni.

Strajk włoski nauczycieli rozpoczął się w środę, 23 października. „Nauczyciele będą wykonywać tylko czynności opisane w przepisach prawa oświatowego” – mówił we wtorek prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Decyzja ZNP nie przypadła do gustu szefowi MEN. Następca Anny Zalewskiej, Dariusz Piontkowski, krytycznie odniósł się do akcji protestacyjnej w Radiu Maryja.

Zobacz także

Myślę, że większość rodziców, uczniów byłaby zadowolona, gdyby nauczyciele nie przeliczali wszystkiego tylko i wyłącznie na każdą złotówkę za każdą minutę poświęconą na jakiekolwiek zajęcia, które są przez nich uważane za nieobowiązkowe

– stwierdził Dariusz Piontkowski, który w środę był gościem „Aktualności dnia” w rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka. Jak dodał, dzieci i ich rodzice chcieliby, by nauczyciel, "nawet jeśli nie dostanie zapłaty, poświęcił trochę czasu na ważne sprawy dla uczniów".

Szef MEN, korzystając z okazji, po raz kolejny powtórzył, że nauczyciele zarabiają dobrze, i to dzięki rządowi PiS. „Przypomnę, że tym roku nauczyciele łącznie otrzymali prawie 15 proc. podwyżki. To jest najwyższy wzrost wynagrodzenia, jaki nauczyciele kiedykolwiek otrzymali” – podkreślił. „Rozumiem, że niektórzy chcieliby jeszcze więcej pieniędzy otrzymać, ale są ograniczone możliwości budżetowe” – dodał.

Zobacz także

Zobacz także

RadioZET.pl/Radio Maryja