Zamknij

Zjednoczona Prawica ma się lepiej niż kiedykolwiek? Gliński: jesteśmy wzmocnieni

08.05.2020 09:52
Gowin i Gliński
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Kondycja Zjednoczonej Prawicy jest bardzo dobra - stwierdził w piątek wicepremier Piotr Gliński. Jak dodał, koalicja PiS wyszła wzmocniona z zakrętu, a teraz najważniejsze to doprowadzenie do wyborów w najbliższym możliwym terminie.

Piotr Gliński pytany w piątek w radiowej Trójce, czy jego zdaniem można ufać Jarosławowi Gowinowi jako koalicjantowi po ostatnich zawirowaniach, stwierdził, że tak. - Mam wiarę w Jarosława Gowina. Jest w polityce dlatego, że interesuje go dobro publiczne. Tak, jak powinno to być w przypadku każdego polityka. W polityce mamy czasem do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami, ale to doświadczenie raczej nas wzmocniło, jako koalicję – powiedział wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Wyszliśmy wzmocnieni z zakrętu, (…) kondycja Zjednoczonej Prawicy jest bardzo dobra

– dodał Gliński. Podkreślił, że teraz trzeba „doprowadzić do wyborów w najbliższym możliwym terminie”. - Mam nadzieję, że będzie teraz więcej czasu, by przygotować Polskę do tego obowiązku - dodał wicepremier. 

Zobacz także

Zdaniem Glińskiego rząd świetnie radzi sobie nie tylko z kwestią wyborów prezydenckich, ale też z przeprowadzaniem Polaków przez trudności związane z epidemią COVID-19: krzywa zachorowań został spłaszczona a statystyki zgonów są „nieporównywalne” z analogicznymi danymi z krajów Europy Zachodniej.

Tymczasem, jak podaje "Forbes", dzienny procentowy wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce jest dwukrotnie wyższy w porównaniu do analogicznych danych z całej Europy. Większość państw europejskich skutecznie powstrzymała rozprzestrzenianie się epidemii, a aktualny wskaźnik nowych zakażeń oscyluje tam wokół 1 proc. Więcej o tym pisaliśmy w artykule poniżej:

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Trójka