Parafia chwali za głosowanie na Pokorę i Skromność. Oburzenie i komentarz kurii

29.10.2019 18:36
Parafia
fot. Kościół św. Bartłomieja Apostoła w Nienawdówce/Wikimedia.Commons

Na stronie internetowej jednej z podkarpackich parafii, obok standardowych ogłoszeń, znalazła się ciekawa informacja. Były to podziękowania za uczestnictwo w wyborach oraz - choć niewyrażone wprost - za...głosowanie na PiS. Oburzyło to część parafian, a sprawę skomentowała już rzeszowska kuria. 

O sprawie donosi rzeszowska "Gazeta Wyborcza". Na stronie internetowej Parafii św. Bartłomieja Apostoła w Nienadówce (woj. podkarpackie) zwykle można przeczytać standardowe ogłoszenia duszpasterskie dot. m.in. terminów chrztów, pogrzebów bądź nabożeństw za zmarłych, jak i również apele o uporządkowanie grobów i informacje o zbiórkach prowadzonych na konkretne cele.

Zobacz także

Ale tym razem w zbiór ogłoszeń wkradł się jeden, niespodziewany komunikat. W punkcie 14. można było przeczytać podziękowanie (cytat za: rzeszow.wyborcza.pl):

Bóg zapłać parafianom za udział w wyborach. Prawie 70 proc. mieszkańców głosowało i dobrze głosowało: Pokora i Skromność PiS – 1087; Pycha Ogromna PO – 70. Liczba głosujących: 1390. Chwała Panu.

Nie trudno rozszyfrować, które ugrupowania polityczne administrator strony miał na myśli.

Parafianie oburzeni, kuria komentuje

Z informacji "GW" wiadomo, że część parafian była oburzona, że takie treści pojawiły się na stronie. Sprawę skomentował również rzecznik prasowy rzeszowskiej kurii. 

Zobacz także

– Tego typu komentarz nie powinien pojawić się w ogłoszeniach parafialnych. Jest wyrazem niewłaściwego dla duchownego i proboszcza zaangażowania w politykę na poziomie partyjnym, a przez użyte określenia daleki jest od poszukiwania płaszczyzny współpracy i jednoczenia dla wspólnych celów – powiedział w rozmowie z "Wyborczą" ks. Tomasz Nowak.

Zobacz także

RadioZET.pl/rzeszow.wyborcza.pl