Zamknij

W. Cimoszewicz potrącił rowerzystkę na przejściu dla pieszych. Kobieta trafiła do szpitala

Mikołaj Pietraszewski
04.05.2019 14:09
Cimoszewicz
fot. Tomasz Jastrzębowski/Reporter

Osoba publiczna, kierując autem, potrąciła na oznakowanym przejściu dla pieszych w Hajnówce rowerzystkę - poinformowała w sobotę podlaska policja. W rozmowie z PAP potwierdziła, że autem kierował były premier Włodzimierz Cimoszewicz. Informację tę potwierdziły także lokalne media. 

Jak informuje Edyta Wilczyńska z Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku, ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia osobowego volkswagena z rowerem doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych w Hajnówce (woj. podlaskie). Rowerem kierowała 70-letnia kobieta, autem - 68-letni mężczyzna. Oboje - jak podała policja - byli trzeźwi. Kobieta trafiła do szpitala. 

Wilczyńska pytana przez PAP, czy autem kierował były premier Włodzimierz Cimoszewicz, powiedziała, że tak, "była to ta osoba publiczna". Obecnie policja wyjaśnia dokładny przebieg zdarzenia.

Informację o tym, że samochodem kierował właśnie były premier i kandydat Koalicji Europejskiej w majowych eurowyborach, podawały wcześniej lokalne media - Radio Białystok oraz "Kurier Poranny".

RadioZET.pl/PAP/Kurier Poranny/Radio Białystok