Zamknij

Pogorszył się stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. "Ból wpływa na intelekt"

07.10.2022 08:23

Pogorszył się stan zdrowia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego – donosi "Super Express". Jeszcze przed wyborami, a więc również główną kampanią, ma przejść operację wstawienia endoprotezy stawu kolanowego. - Chcemy, żeby prezes na kampanię, wybory był całkowicie zdrowy. Tego mu życzę – powiedział tabloidowi poseł klubu PiS Tadeusz Cymański.

Pogorszył się stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego
fot. Piotr Molecki/East News, J. Kaczyński o kulach w Sejmie, 2019 rok

Pogorszył się stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. U prezesa PiS, w czasie wzmożonych spotkań z wyborcami w ostatnim czasie, widać trudności z poruszaniem się.

– I tym większe uznanie dla prezesa Kaczyńskiego, że mimo wysiłku, bólu, tak walczy o wygraną dla PiS. Chcemy, żeby prezes na kampanię, wybory był całkowicie zdrowy. Tego mu życzę – powiedział "Super Expressowi" poseł PiS Tadeusz Cymański.

Pogorszył się stan zdrowia Kaczyńskiego? "Ból wpływa na intelekt"

Kaczyński nie przeszedł jeszcze operacji wszczepienia na drugiej nodze endoprotezy stawu kolanowego. Pierwszy zabieg miał trzy lata temu, a kolejny odłożył na bliżej nieokreśloną przyszłość.

- Już teraz widać, że Kaczyński ma duże problemy z chodzeniem. A ból na ogół wpływa na intelekt, samopoczucie i pewność siebie – wskazał w rozmowie z "SE" politolog prof. Kazimierz Kik.

Poseł Tadeusz Cymański jest optymistą i wierzy, że prezes PiS będzie w pełni sił na kampanię przed wyborami w 2023 roku. - Chcemy, żeby tak było. Widziałem w Sejmie prezesa i dostrzegłem, że są te problemy z chodzeniem. I nie jest łatwo mu na pewno. Trudne czasy przeżył, ale przykład powinni z prezesa brać młodsi, którzy mogą się wiele nauczyć od niego - podsumował Cymański.

loader

RadioZET.pl/Se.pl