Zamknij

Tak oceniamy prezydenta Dudę. Najnowszy sondaż CBOS nie pozostawia wątpliwości

30.05.2019 12:42
Polacy oceniają prezydenta Andrzeja Dudę. Najnowszy sondaż CBOS
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Prezydent, Sejm i Senat. Polacy ocenili ośrodki władzy w kraju. Jak wynika z najnowszego sondażu CBOS, powody do zadowolenia może mieć jedynie  Andrzej Duda.

Prezydenta Andrzeja Dudę i jego pracę dobrze ocenia 60 proc. ankietowanych, źle – 29 proc., czyli niemal jedna trzecia. 11 proc. nie ma zdania na jego temat.

A jak było wcześniej? W porównaniu do badania CBOS z kwietnia odsetek ocen pozytywnych dla prezydenta właściwie się nie zmienił, a negatywnych wręcz spadł – o 1 pkt proc. Odpowiedź „trudno powiedzieć” w maju wybrało o 1 pkt proc. więcej niż w sondażu z ubiegłego miesiąca.

Zobacz także

Jak Polacy oceniają Sejm i Senat?

Również notowania parlamentu nie zmieniły się istotnie od kwietnia. W maju działalność Sejmu pozytywnie ocenia niemal jedna trzecia badanych (30 proc.) i tyle samo (30 proc.) wypowiada się z aprobatą o działalności Senatu. Niezadowolenie z pracy posłów deklaruje połowa Polaków (51 proc.), a senatorów – ponad dwie piąte (42 proc.).

Liczba ankietowanych, którzy dobrze oceniają pracę Sejmu, w stosunku do badania z poprzedniego miesiąca wzrosła o 1 punkt proc., oceniających źle – zmalała o 2 punkty proc. Odsetek respondentów niezdecydowanych to 19 proc. – o 1 punkt proc. więcej niż w kwietniu. Notowania Senatu nie zmieniły się w porównaniu z ubiegłym miesiącem. Odpowiedź „trudno powiedzieć” wybrało 28 proc. respondentów.

Sondaż CBOS został przeprowadzony w dniach 16-23 maja metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo na liczącej 1138 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP