Zamknij

Grożą i znieważają prezydent Gdańska. Służby prowadzą już osiem postępowań

18.07.2019 11:23
Grożą i znieważają prezydent Gdańska. Służby prowadzą już osiem postępowań
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Policja prowadzi już osiem postępowań w sprawie gróźb karalnych i znieważania prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz – ustaliło Radio ZET. W dwóch przypadkach potencjalni sprawcy usłyszeli już zarzuty, żadne z postępowań nie zakończyło się umorzeniem. Gdańscy policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania.

Do pierwszego zdarzenia doszło 30 stycznia br., dwa tygodnie po zabójstwie prezydenta Pawła Adamowicza. Do gdańskiego ratusza dotarła przesyłka z informacją o podłożonej bombie i białym proszkiem. Budynek trzeba było ewakuować. Sprawca do tej pory nie został zatrzymany.

Zobacz także

Następnie w kwietniu tego roku na numer 112 zadzwonił mężczyzna, który groził skrzywdzeniem prezydent Dulkiewicz. Jak dowiedziało się Radio ZET, policjanci zatrzymali go po ponad miesiącu. 23 maja usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych. Obecnie przebywa on w zakładzie zamkniętym. Nieoficjalnie wiadomo, że jest leczony psychiatrycznie. 

Nie przestają nękać prezydent Gdańska. Zawiadomienia trafiają na policję

W tym samym miesiącu ktoś groził Aleksandrze Dulkiewicz w mediach społecznościowych, a w maju wszczęto postępowanie w sprawie wulgarnej kartki wywieszonej na gdańskim dworcu. Z kolei między marcem a kwietniem prezydent Gdańska była uporczywie nękana przez kolejną osobę, także w mediach społecznościowych. 27 maja br., jak ustaliło Radio ZET, zarzut kierowania groźby karalnej wobec prezydent Gdańska usłyszał mężczyzna, który już odbywa karę w zakładzie karnym. Policja w tych dwóch ostatnich przypadkach otrzymała zawiadomienie w lipcu tego roku. 

Prezydent Gdańska od lutego korzysta z osobistej ochrony.

RadioZET.pl/BCh