Zamknij

Polskie czołgi trafią na Ukrainę? Premier Morawiecki potwierdza

Bartłomiej Chudy
25.04.2022 20:56
Premier potwierdza, że Polska przekaże czołgi Ukrainie
fot. Piotr Matusewicz/East News

Premier Mateusz Morawiecki potwierdził w Polsat News doniesienia o przekazaniu Ukrainie części czołgów polskiej armii.

Mateusz Morawiecki odniósł się w poniedziałek 25 kwietnia do wojny w Ukrainie i kwestii militarnego wsparcia tego państwa przez Polskę.

W "Gościu Wydarzeń" w Polsat News premier usłyszał też pytanie o pomoc zbrojną udzielaną Polsce w ramach sojuszu NATO. - Otrzymaliśmy wsparcie ze strony Wielkiej Brytanii oraz USA. Możemy czuć się w pełni bezpieczni - zaznaczył premier.

Polska przekaże czołgi Ukrainie? Premier potwierdza

Morawiecki odniósł się również do słów brytyjskiego szefa rządu – Borisa Johnsona - według którego Polska "prawdopodobnie przekaże lub już przekazała" czołgi Ukrainie. Szef rządu w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim potwierdził te doniesienia.

-  Nie będę dzisiaj o tym mówił - zastrzegł. - Przekażemy to w swoim czasie, ze względu na bezpieczeństwo naszych ukraińskich sąsiadów, przyjaciół - uciął Mateusz Morawiecki. Morawiecki poinformował również, że sprawa samolotów MIG-19 jest "zamknięta". - Nie ma takiej konieczności, żądań czy próśb - powiedział.

- Dzisiaj my pomagamy naszym sąsiadom z Ukrainy, ale oni też dzisiaj pomagają nam, podejmując pracę tutaj w Polsce. Bracia, synowie, ojcowie uchodźców z Ukrainy walczą też o nasze bezpieczeństwo i pokój – dodał.

Trwa wojna w Ukrainie. Każda wojna to nie tylko konflikt polityczny i militarny. To przede wszystkim niewinne ofiary i ludzie, którzy tracą wszystko. Fundacja Radia ZET prowadzi dla nich akcję pomocową.

RadioZET.pl/Polsat News

C