Zamknij

Prezenterka TVP zaatakowana na wizji przez posła Nowoczesnej: Ja bym panią zwolnił

Redakcja
28.04.2019 11:45
Danuta Holecka
fot. Wojciech Olkusnik/East News

Podczas sobotniego wydania „Gościa Wiadomości” Danuta Holecka rozmawiała z posłem Nowoczesnej Krzysztofem Mieszkowskim i Ryszardem Czarneckim z PiS-u. W pewnym momencie ten pierwszy nie wytrzymał i powiedział prezenterce wprost, że zwolniłby ją.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Danuta Holecka, szefowa „Wiadomości” w Telewizji Polskiej prowadziła sobotnie wydanie programu „Gość Wiadomości”. W studiu znaleźli się poseł Nowoczesnej Krzysztof Mieszkowski i Ryszard Czarnecki z Prawa i Sprawiedliwości, którzy dyskutowali na temat konwencji wyborczych. Jednym z pytań Holeckiej było porównanie wystąpień liderów partii.

Czarnecki przekonywał, że Jarosław Kaczyński mówił prawdę, kiedy wspominał o silnej Polsce w UE. Tymczasem Mieszkowski nie odpowiadając na pytanie, zwrócił się bezpośrednio do prowadzącej zaznaczając, że program w takiej formie nie powinien być emitowany w demokratycznym państwie i w telewizji publicznej. Holecka odpowiedziała, że pomimo takiego stosunku do mediów, poseł Nowoczesnej przyjął zaproszenie do programu.

Prezenterka TVP zaatakowana na wizji: Zaskakująca riposta Holeckiej

– To jest kompromitacja telewizji publicznej (…) ta forma niedialogowej, homogenicznej telewizji, pro-pisowskiej, gdzie nie ma ani jednej wypowiedzi kontrującej jakikolwiek materiał dotyczący spraw politycznych – kontynuował Mieszkowski.

– Proszę nauczyć się sztuki dziennikarskiej, sztuki telewizyjnej. (...) Pani została szefową "Wiadomości". Ja bym panią zwolnił – zakończył.

- Jak będzie miał pan okazję, to tak zrobi – skwitowała prowadząca.

RadioZET.pl/wp.pl/MW