Zamknij

Posłanka Gosiewska ma zakaz wjazdu na teren Rosji. "Jest to niepokojące"

30.09.2019 19:09
Posłanka Gosiewska ma zakaz wjazdu na teren Rosji. "Jest to niepokojące"
fot. Jan Bielecki/East News

Jak się okazało, posłanka Prawa i Sprawiedliwości oraz wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska ma zakaz przebywania na terenie Rosji. Polityk przekonała się o tym podczas swojej wyprawy na Białoruś, gdzie odwiedzała mieszkających tam Polaków.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wicemarszałek Sejmu w miniony weekend wizytowała polskich mieszkańców Białorusi. Gosiewska wzięła również udział w uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w polskiej szkole w Wołkowysku. Posłanka PiS odwiedziła też groby bohaterów, poległych w obronie Grodna.

Zobacz także

"Do Federacji Rosyjskiej wjechać nie mogę"

 Jak przyznała w rozmowie z TVP Info, na granicy miała do czynienia z nietypowym zachowaniem straży granicznej. Relacjonowała, że jeden ze strażników chciał skontrolować zawartość bagażnika samochodu, którym podróżowała posłanka. Zdaniem Małgorzaty Gosiewskiej , „była to swego rodzaju manifestacja, podobnie jak odmówienie zgody na pobyt dla dwóch nauczycieli w Grodnie”. - Jest to niepokojące – oceniła.

Zobacz także

- Jest dziwne, że wjeżdżając na Białoruś jestem przetrzymywana przez ponad pół godziny zupełnie bez sensu, moje dokumenty są sprawdzane, wypytuje się mnie w jakim celu jadę na Białoruś, w które miejsce i jak długo będę przebywać, po to tylko żeby na koniec, po jakichś konsultacjach, poinformować mnie, że oczywiście na Białoruś to jak najbardziej, ale panowie mają obowiązek poinformować mnie również o tym, że do Federacji Rosyjskiej wjechać nie mogę, ponieważ obowiązuje mnie tam zakaz wjazdu – podkreślała w rozmowie z portalem TVP Info.

RadioZET.pl/wp.pl/TVP Info